Prudnik24

Herb miasta do korekty

Herb miasta do korekty
Sierpień 22
13:05 2017

Władze Głubczyc chcą ujednolicić herb miasta. „Będą to zmiany symboliczne, ale ich zadaniem jest przedstawianie identycznego wzorca przy okazji różnych publikacji czy uroczystości.” – podaje Radio Opole. 

– Opracowaliśmy tu już dokładnie. Wszystkie odcienie, kolory. Zostało to zrobione też w wersji elektronicznej. My sami, korzystając z tego herbu w różnego rodzaju publikacjach, będziemy mieli ułatwione zadanie. Podobnie z resztą jak inni, którzy będą chcieli z naszego herbu skorzystać – komentuje dla rozgłośni Adam Krupa, burmistrz Głubczyc.

Obecny wygląd głubczyckiego herbu to efekt uchwały z 1995 roku, która jednak nie określiła szczegółów dotyczącyh np. kolorystki herbów. Teraz wszystko ma być bardzo przejrzyste.

– Ujednoliciliśmy do wzorników kolorów pantone i cmyk. Tak żeby już nie było problemów z żadnymi publikacjami. – tłumaczy dla Radia Opole Mateusz Kitka z działu organizacyjnego Urzędu Miasta w Głubczycach

Ostateczna wersja herbu została przygotowana przez Martę Drapiewską. To głubczycka plastyczka.

Za: Radio Opole

Gazeta Prudnik24 – numer 126

Reklama

 

Reklama

Reklamy

Facebook

Komentarze

az glowa boli od tych glupot.tak ciezko wynajac most tymczasowy?w niemczech,holandii stawiaja taki przez noc...

j23

a burmistrz w końcu niech znajdzie pieniądze na drogę i chodnik koło zespołu szkół na...

cieszę się bardzo nareszcie ktoś pomyślał o przeciętnym człowieku......

Rak

Prudnik też aspirując do miasta turystycznego powinien taka tężnie postawić, w rejonie Klasztorku. Pięknie uzupełnialiby...

sieci komputerowe toruń
  • opinie eth sieci komputerowe toruń kontakt telefon i e mail
  • makrosystem.pl