Prudnik24

Agrotronika – nowy kierunek w głubczyckim technikum rolniczym

Agrotronika – nowy kierunek w głubczyckim technikum rolniczym
Sierpień 26
17:35 2017

Szkoła wychodzi na przeciw poszukiwań wykwalifikowanych specjalistów do obsługi skomplikowanej aparatury wykorzystywanej w rolnictwie. Nowy kierunek został opracowany z uwzgędnieniem zmian sprzętowych (komputeryzacja). 

– Jest to bardzo potrzebny kierunek, który tworzymy w oparciu o analizę rynku pracy i to nie tylko na poziomie naszego województwa – mówi cytowany przez Radio Opole Bogusław Chochowski, dyrektor szkoły. – Wcześniej był to technik mechanizacji rolnictwa, natomiast dodano kwalifikację dotyczącą agrotroniki. Wstępnie można powiedzieć, że chodzi tutaj o tak zwane rolnictwo precyzyjne. Musimy więc pamiętać, że tutaj też dochodzą wszystkie sprawy dotyczące geodezji, obsługi urządzeń elektronicznych i to takich wysoko wyspecjalizowanych – podkreśla pedagog.

Absolwenci kierunku będą obsługiwać między innymi aparaturę do pomiarów satelitarnych. Poza obsługą tego specjalistycznego sprzętu, uczniowie nauczą się także jego naprawy.

Jak podkreśla rozgłośnia, w związku z nowym kierunkiem szkoła nawiązała współpracę ze światowym potentatem produkcji sprzętu rolniczego. Chodzi o amerykańską firmę John Deere.

– Jeżeli chodzi o zajęcia praktyczne, to my będziemy mogli korzystać tutaj ze sprzętu, który będzie dostarczany przez firmę. Oprócz tego oczywiście będziemy także jeździć do przedstawicielstwa tej firmy, żeby na miejscu ten sprzęt sprawdzić i obsługiwać – zaznacza dyrektor Chochowski.

Na liście uczniów, którzy wybrali nowy kierunek, znajduje się jak na razie  11 osób.

Za: Radio Opole

Brak komentarzy

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 122

Reklama

Reklama

ReklamyFacebook

Komentarze

Co do komentarza Luk, powiem krotko: z dupy wziete wytlumaczenie😉...

Luk

Próg może i zwiększa bezpieczenstwo ale za to może pogorszyć zdrowie. Mianowicie auta hamujące...

Starostwo informuje w internecie a oznakowania brak. 14.11.2017 większość kierowców musiała zawracać spod wiaduktu...

Dla takich tekstów lubie czytac ten portal...