Prudnik24

Program „Za Życiem” działa w Prudniku

Program „Za Życiem” działa w Prudniku
Wrzesień 03
16:55 2017

Prudnicki powiat na swojej stronie internewtowej przypomina o możliwości wsparcia finansowego dla rodzin spodziewajacych się chorych lub upośledzonych dzieci.

Rządowy program „Za Życiem” zapewnia rodzinom spodziewającym się dziecka z ciężkim i nieodwracalnym upośledzeniem albo nieuleczalną chorobą zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju, jednorazowe świadczenie w wysokości 4 tys. zł oraz dodatkową pomoc.

Z pomocy może skorzystać: każda kobieta w ciąży i jej rodzina, rodziny, w których przyjdzie lub przyszło na świat bardzo chore dziecko (tj. ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalna choroba), kobiety, których ciąża jest zagrożona, kobiety, których dziecko zmarło wkrótce po porodzie na skutek wad wrodzonych, a także kobiety, które po porodzie nie będą mogły zabrać do domu dziecka. Podstawą do korzystania z uprawnień jest zaświadczenie od lekarza wskazujące nieuleczalną chorobę lub poważne upośledzenie powstałe w okresie prenatalnym.

Dodatkowo kobieta i/lub jej rodzina mogą skorzystać m.in.: z pomocy asystenta rodziny, badań z zakresu diagnostyki prenatalnej, od 4 do 9 dodatkowych wizyt położnej, poród w szpitalu na III poziomie referencyjnym, opiekę położnej w okresie połogu, opiekę neonatologiczną, wsparcie w karmieniu piersią.

Szczegóły pod linkiem: http://powiatprudnicki.pl/download/pliki/informator-16.-02.2017-2.pdf.

Za: powiatprudnicki.pl

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Brak komentarzy

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 117

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....