Prudnik24

Program „Za Życiem” działa w Prudniku

Program „Za Życiem” działa w Prudniku
Wrzesień 03
16:55 2017

Prudnicki powiat na swojej stronie internewtowej przypomina o możliwości wsparcia finansowego dla rodzin spodziewajacych się chorych lub upośledzonych dzieci.

Rządowy program „Za Życiem” zapewnia rodzinom spodziewającym się dziecka z ciężkim i nieodwracalnym upośledzeniem albo nieuleczalną chorobą zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju, jednorazowe świadczenie w wysokości 4 tys. zł oraz dodatkową pomoc.

Z pomocy może skorzystać: każda kobieta w ciąży i jej rodzina, rodziny, w których przyjdzie lub przyszło na świat bardzo chore dziecko (tj. ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalna choroba), kobiety, których ciąża jest zagrożona, kobiety, których dziecko zmarło wkrótce po porodzie na skutek wad wrodzonych, a także kobiety, które po porodzie nie będą mogły zabrać do domu dziecka. Podstawą do korzystania z uprawnień jest zaświadczenie od lekarza wskazujące nieuleczalną chorobę lub poważne upośledzenie powstałe w okresie prenatalnym.

Dodatkowo kobieta i/lub jej rodzina mogą skorzystać m.in.: z pomocy asystenta rodziny, badań z zakresu diagnostyki prenatalnej, od 4 do 9 dodatkowych wizyt położnej, poród w szpitalu na III poziomie referencyjnym, opiekę położnej w okresie połogu, opiekę neonatologiczną, wsparcie w karmieniu piersią.

Szczegóły pod linkiem: http://powiatprudnicki.pl/download/pliki/informator-16.-02.2017-2.pdf.

Za: powiatprudnicki.pl

Gazeta Prudnik24 – numer 135

Reklama

 

 

 

 

 

 

 

Reklama

Reklamy

Facebook