Prudnik24

Baborów: Wiejska i park do remontu

Baborów: Wiejska i park do remontu
Wrzesień 07
17:45 2017

Baborów: Wiejska i park do remontu

W maju odbył się przetarg na modernizację ulicy Wiejskiej wraz z kanalizacją deszczową. Przetarg wygrała firma Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A.

Kwota zaoferowana przez firmę to ponad 2 363 341, 66 zł., z czego dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wyniesie około 1,5 miliona zł. czyli nieco ponad 60 procent.

Zakres planowanych prac to całkowita przebudowa drogi od skrzyżowania z ulicą Krakowską do zbiornika wody przy ul. Wiejskiej oraz budowa odcinka do zbiornika wody do skrzyżowania z ulica powiatową (kierunek Racibórz).Remontowany odcinek zostanie na nowo korytowany z położeniem stabilizacji, dwóch warstwa asfaltu (łącznie 9 cm.) oraz nowymi chodnikami z kostki brukowej betonowej. Całość odnawianego odcinka ma 1,5 km. długości. Dodatkowo odcinek o długości pół km od stawu do skrzyżowania z drogą powiatową będzie od strony pół obsadzony jesienią drzewkami głogu, i krzewami morwy, które przekazał gmnie za darmo Urząd Marszałkowski.

Nadmieńmy, że ZUK wymienił nitkę wodociągową na odcinku ul. Wiejskiej od skrzyżowania ze Szkolną do skrz. z Piastowską. Koszt gminy to ponad 55 tys. zł.

Planowana jest też modernizacja parku przy ul. Krakowskiej. Koszt tego zadania to ponad 29 tys. zł. Pojawią się tu nowe alejki parkowe z kostki betonowej, odświeżony zostanie teren zielony.

(m)

Za: Echo Baborowa, czerwiec 2017

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Brak komentarzy

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 117

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....