Prudnik24

Baborów: Wiejska i park do remontu

Baborów: Wiejska i park do remontu
07 września
17:45 2017

Baborów: Wiejska i park do remontu

W maju odbył się przetarg na modernizację ulicy Wiejskiej wraz z kanalizacją deszczową. Przetarg wygrała firma Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A.

Kwota zaoferowana przez firmę to ponad 2 363 341, 66 zł., z czego dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wyniesie około 1,5 miliona zł. czyli nieco ponad 60 procent.

Zakres planowanych prac to całkowita przebudowa drogi od skrzyżowania z ulicą Krakowską do zbiornika wody przy ul. Wiejskiej oraz budowa odcinka do zbiornika wody do skrzyżowania z ulica powiatową (kierunek Racibórz).Remontowany odcinek zostanie na nowo korytowany z położeniem stabilizacji, dwóch warstwa asfaltu (łącznie 9 cm.) oraz nowymi chodnikami z kostki brukowej betonowej. Całość odnawianego odcinka ma 1,5 km. długości. Dodatkowo odcinek o długości pół km od stawu do skrzyżowania z drogą powiatową będzie od strony pół obsadzony jesienią drzewkami głogu, i krzewami morwy, które przekazał gmnie za darmo Urząd Marszałkowski.

Nadmieńmy, że ZUK wymienił nitkę wodociągową na odcinku ul. Wiejskiej od skrzyżowania ze Szkolną do skrz. z Piastowską. Koszt gminy to ponad 55 tys. zł.

Planowana jest też modernizacja parku przy ul. Krakowskiej. Koszt tego zadania to ponad 29 tys. zł. Pojawią się tu nowe alejki parkowe z kostki betonowej, odświeżony zostanie teren zielony.

(m)

Za: Echo Baborowa, czerwiec 2017

Gazeta Prudnik24 – numer 195

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook