Prudnik24

Stoisz za długo? Zapłacisz

Stoisz za długo? Zapłacisz
Wrzesień 13
16:02 2017

Nowe rozwiązania parkingowe wprowadza sieć sklepów „Kaufland”. Od teraz każdy, kto zaparkuje na dłużej niż 90 minut, zapłaci 4 zł. Tak będzie też w Prudniku.

Czytelnicy zgłaszali naszej redakcji fakt zainstalowania przy wjeździe na sklepowy parking urządzeń do poboru opłat. Niektórzy pytali, jaki jest cel takiego działania firmy.

– Na parkingu przy markecie Kauflandu w Prudniku trwają prace mające na celu uporządkowanie powierzchni parkingowej w celu zapewnienia klientom jak największej liczby dostępnych miejsc, a jednocześnie zapobieżenia traktowania parkingu jako długoterminowego miejsca postoju – wyjaśnia Michał Ostrowidzki z biura prasowego warszawskiej siedziby Kauflandu. –  Docelowo przy wjeździe na parking zamontowane będą bramki wjazdowe umożliwiające bezpłatne parkowanie do 90 minut postoju. Koszt każdej kolejnej godziny powyżej 90 minut wyniesie 4 zł. Podobny system z powodzeniem funkcjonuje już w kilku innych lokalizacjach. Wprowadzone rozwiązanie zapewni naszym klientom większy komfort parkowania przy okazji robienia zakupów w markecie.

Wydaje się, że system faktycznie może usprawnić zakupy. Natomiast na pewno zadowoleni nie będą ci, którzy dotychczas oferowali na parkingu przy Kauflandzie samochody na sprzedaż.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 140

Reklama

Reklama

 

 

 

 

 

Reklamy

Facebook