Prudnik24

Gmina chce sięgnąć po duże środki

Gmina chce sięgnąć po duże środki
15 września
13:25 2017

Prudnik zamierza ubiegać się o środki w ramach pakietu dla miast średnich, związanych z rankingiem opracowanym przez Polską Akademię Nauk. Wymienia się w nim miasta, które w najbliższym czasie mogą stracić swoje funkcje społeczno-gospodarcze. Pieniądze na wsparcie takich miejscowości przeznaczyło Ministerstwo Rozwoju. Nasza gmina chce odnowić substancję mieszkaniową i ulice.

Nabór prowadzony jest przez Polski Funduszu Rozwoju. Z wybranymi przez Polski Fundusz Rozwoju samorządami zorganizowane zostaną spotkania przedinwestycyjne, w których udział wezmą przedstawiciele miast i eksperci PFR. W przypadku stwierdzenia, że dane przedsięwzięcie kwalifikuje się do finansowania z udziałem pieniędzy Funduszu Inwestycji Samorządowych, dysponującego kwotą ok. 400 mln zł, możliwe jest ich wsparcie z Funduszu.Na to liczy też Prudnik.

Jak poinformował „Gazetę Prudnik24” sekretarz gminy Marek Radom, z naszego miasta zgłoszone zostały dwa projekty. Pierwszy dotyczy rewitalizacji substancji mieszkaniowej w rejonie ulic Traugutta, Szkolna, Młyńska i Armii Krajowej oraz ulic Chrobrego i Kochanowskiego. Drugi wiąże się z budową nowych ulic (Azaliowa, Dębowa, Kalinowa, Jaśminowa-, Andersa, Podgórna) oraz rewitalizację istniejących (Lwowska, część Podgórnej, Sybiraków, Nowa, Robotnicza, Sadowa, Wileńska, Legionów, Legnicka, Tysiąclecia, Skłodowskiej, Reymonta, Asnyka, Grottgera, Kossaka, Matejki, Słowackiego i Wróblewskiego).

Z pakietu pomocowego w całej Polsce skorzysta w sumie 122 miast. Fundusz Inwestycji Samorządowych dysponuje kwotą ok. 400 mln zł.

Gazeta Prudnik24 – numer 181

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook