Prudnik24

Dworzec nieco później

Dworzec nieco później
Wrzesień 18
19:28 2017

Opóźni się powstanie nowego dworca przesiadkowego w Głubczycach. Zapowiadana przez władzę powiatu inwestycja przesunie się w czasie ze względu na konieczność unieważnienia przetargu.

Jak przyznał w rozmowie z Nową Trybuną Opolską starosta Józef Kozina, do przetargu zgłosił się jeden wykonawca i zaproponował cenę o 400 tysięcy złotych wyższą od tej, jaką samorząd przeznaczył na ten cel w budżecie.

– Generalnie czasy są takie, że firmy mają wypełnione portfele zamówień, a w związku z tym dyktują też coraz wyższe ceny – ocenił szef powiatu. Dodał, że jeszcze w tym roku ogłoszony zostanie kolejny przetarg. W związku z zaistniałą sytuacją inwestycja się opóźni i zamiast w listopadzie bieżącego roku zrealizowana ma być w połowie przyszłego roku.

Według kosztorysu inwestorskiego przebudowa może pochłonąć 2,5 miliona złotych, z czego 85 procent to dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej. Stary dworzec zostanie całkowicie zburzony, a w jego miejscu powstanie nowoczesne centrum przesiadkowe. Przebudowany zostanie m.in. plac manewrowy, chodniki, drogi dojazdowe oraz zagospodarowane tereny zielone.

(m)

Za: NTO

Gazeta Prudnik24 – numer 124

Reklama

Reklama

Reklamy

Facebook

Komentarze

Art. 13. 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz,...

Moje stwierdzenie będzie bardzo przykre ale powodowane własnymi doświadczeniami. Wszystkie sprawy będą umorzone z...

Xyz

Ludzie maja pilnować swoich aut ? A od czego mamy policję !? Czy naprawdę...

kurwa kamere macie! psy!...