Prudnik24

Dworzec nieco później

Dworzec nieco później
Wrzesień 18
19:28 2017

Opóźni się powstanie nowego dworca przesiadkowego w Głubczycach. Zapowiadana przez władzę powiatu inwestycja przesunie się w czasie ze względu na konieczność unieważnienia przetargu.

Jak przyznał w rozmowie z Nową Trybuną Opolską starosta Józef Kozina, do przetargu zgłosił się jeden wykonawca i zaproponował cenę o 400 tysięcy złotych wyższą od tej, jaką samorząd przeznaczył na ten cel w budżecie.

– Generalnie czasy są takie, że firmy mają wypełnione portfele zamówień, a w związku z tym dyktują też coraz wyższe ceny – ocenił szef powiatu. Dodał, że jeszcze w tym roku ogłoszony zostanie kolejny przetarg. W związku z zaistniałą sytuacją inwestycja się opóźni i zamiast w listopadzie bieżącego roku zrealizowana ma być w połowie przyszłego roku.

Według kosztorysu inwestorskiego przebudowa może pochłonąć 2,5 miliona złotych, z czego 85 procent to dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej. Stary dworzec zostanie całkowicie zburzony, a w jego miejscu powstanie nowoczesne centrum przesiadkowe. Przebudowany zostanie m.in. plac manewrowy, chodniki, drogi dojazdowe oraz zagospodarowane tereny zielone.

(m)

Za: NTO

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Brak komentarzy

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 119

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Niby dobre miejsce na taka inwestycje ale z drugiej strony co to za centrum przesiadkowe...

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...