Prudnik24

Prezydent skosztował pierogów z Nowego Lasu

Prezydent skosztował pierogów z Nowego Lasu
Wrzesień 24
13:58 2017

Samodzielne Koło Gospodyń Wiejskich z Nowego Lasu jako jedno z dwóch reprezentowało Opolszczyznę na Dożynkach Prezydenckich, które odbyły się w dniach 16 – 17 września 2017 roku w gościnnej Spale. W skład delegacji z Gminy Głuchołazy weszły Teresa Wilk, Janina Kowalska, Iwona Siemion i Józefa Wróbel.

Gospodynie z Nowego Lasu przygotowały na tę okazję trzy pozycje w menu: Pierogi Ruskie w ilości 1 000 sztuk; Roladki Ziemniaczane Nadziewane Pieczarkami oraz Pajdę Chleba ze Smalcem na bazie boczku, skwarek i jabłka. W sobotę odbył się konkurs na najpiękniejszą koronę dożynkową, a komisji oceniającej walory przygotowanych koron przyśpiewywały zespoły ludowe z całej Polski. Punktem kulminacyjnym imprezy dla naszej delegacji była niedzielna wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy wraz z małżonką Agatą Kornhauser – Dudą.

Z okazji spotkania opolska delegacja wręczyła Parze Prezydenckiej ręcznie wykonany przez mieszkankę Nowego Lasu Katarzynę Tokarczyk kuferek. W kuferku znalazły się między innymi laleczki żniwiarza i żniwiarki wykonane z kukurydzy oraz zdobiony haftem ludowym bieżnik wykonany przez członkinie delegacji opolskiej Józefę Wróbel. Dzięki fantazyjnemu przystrojeniu potraw oraz ich zachęcającemu zapachowi Para Prezydencka skosztowała nasze pierogi i roladki. Prezydent RP wielokrotnie podkreślał wielki szacunek dla ciężkiej pracy na roli oraz dla rolników, którzy mimo wielkiego trudu rokrocznie podejmują się siewu by w czasie żniw cieszyć się efektami swojej ciężkiej pracy.

Stoisko Opolszczyzny było bardzo oblegane przez pozostałych uczestników tej wielkiej, krajowej imprezy, a liczbę osób, które się przez nie przewinęło należy szacować w tysiącach. Wybór Samodzielnego Koła Gospodyń Wiejskich z Nowego Lasu jako delegatów na najważniejsze święto rolnicze w roku o wymiarze krajowym dokonany przez Danutę Bajak z Opolskiego Związku Rolników i Organizacji Społecznych poparty jest wybitną postawą Koła uwiarygodnioną licznymi nagrodami o charakterze powiatowym, wojewódzkim i krajowym. Ale jak mówi Przewodnicząca SKGW z Nowego Lasu Teresa Wilk wszystko jeszcze przed nami.

Za: nowe.glucholazy.pl

Brak komentarzy

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 124

Reklama

Reklama

Reklamy

Facebook

Komentarze

Art. 13. 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz,...

Moje stwierdzenie będzie bardzo przykre ale powodowane własnymi doświadczeniami. Wszystkie sprawy będą umorzone z...

Xyz

Ludzie maja pilnować swoich aut ? A od czego mamy policję !? Czy naprawdę...

kurwa kamere macie! psy!...