Prudnik24

Jednak będzie! Centrum przesiadkowe na horyzoncie

Jednak będzie! Centrum przesiadkowe na horyzoncie
Wrzesień 28
20:25 2017

Jednak będzie! Centrum przesiadkowe na horyzoncie

Jak podało Radio Opole, gmina Prudnik dogadała się z „Arrivą” w kwestii kupna dworca autobusowego. Ma być tam stworzone centrum przesiadkowe dla wszystkich przewoźników.

Pierwotnie prudnickie władze planowały utworzenie nowego dworca autobusowego i centrum przesiadkowego na placu przed dworcem kolejowym. PKP ostatecznie jednak stwierdziła, że dworzec wyremontuje sama. W tej sytuacji magistrat sondował możliwość odkupienia dworca PKS należącego do Arrivy, który znajduje się w centrum miasta. Firma ta nie zgadzała się na to, by inni przewoźnicy bezpłatnie korzystali z obiektu. W efekcie w całym mieście było kilka innych punktów zbiorczych dla pasażerów, którzy korzystali z usług innych przewoźników.

– Chcemy ten teren kupić, bo tylko taką formę zaakceptował zarząd „Arrivy”. Zakup będzie na przełomie tego i następnego roku. W tym czasie oczekujemy ogłoszenia naboru projektów przez urząd marszałkowski. Złożymy nasz wniosek i liczymy na jego akceptację – poinformował Radio Opole burmistrz Prudnik Franciszek Fejdych.

W przypadku, jeśli gminie uda się pozyskać środki, przyjdzie czas na ogłoszenie przetargu, który wyłoni wykonawcę projektu. Firma taka zajmie się także pracami budowlanymi. Plan jest taki, aby nowy dworzec powstał do końca przyszłego roku.

Maciej Dobrzański

 

 

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

1 komentarz

 1. Pasażer
  Pasażer Październik 01, 20:01

  Niby dobre miejsce na taka inwestycje ale z drugiej strony co to za centrum przesiadkowe jak nie łączy różnych form transportu.
  Inna sprawa,że za pewne skończy się to na wybrukowanie placu manewrowego, pomalowania budynku dworca i postawieniu kilkun ławek z koszami.
  Chyba nie o takie centrum przesiadkowe miastu powiatowemu chodźi .
  Lepsza komunikacyjnie lokalizacja byłaby koło dworca PKP.
  Jak już niestety będzie te centrum w obecnym miejscu dworca PKS, to należy cały plac zadaszyć , rozbudować cześć obecnego budynku dworca na lokale handlowe. Zamontować intermedialne tablice z odjazdami autobusów z danego peronu a dodatkowo musza być wyświetlane godziny odjazdów pociągów oraz autobusów komunikacji miejskiej, które to w myśl centrum przesiadkowego powinny zatrzymywać się na dworcu.
  Może któryś z Radnych weźmie te uwagi do serca i będzie je forsować nim zapadną decyzje na lata.

  Reply to this comment

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 119

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Niby dobre miejsce na taka inwestycje ale z drugiej strony co to za centrum przesiadkowe...

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...