Prudnik24

Głuchołazy: rusza budżet obywatelski

Głuchołazy: rusza budżet obywatelski
Październik 04
19:19 2017

Startuje kolejna edycja głuchołaskiego budżetu obywatelskiego. Stowarzyszenia i grupy mieszkańców mogą zgłaszać swoje projekty, które ze specjalnej puli sfinansuje gmina.

Na duże projekty przeznaczono aż 180 tysięcy zł, na mniejsze – 10 tysięcy. Projekty można zgłaszać do 6 października. Ich weryfikacja potrwa do 27 października, głosowanie natomiast przewidziano na 9 listopada. I tu zachodzi największa zmiana w stosunku do lat poprzednich, kiedy to podpisy wśród mieszkańców zbierały osoby związane z danym projektem. Decyzją gminy głosowanie odbędzie w lokalach, które będą czynne w 9 listopada w określonych godzinach w każdej miejscowości na terenie gminy, która zgłosiła lub partycypuje w projekcie.

– Dochodzą do nas głosy, że w poprzednich latach głosowały osoby, które w rzeczywistości wcale nie oddały głosu. Ktoś miał dostęp do bazy danych z numerami PESEL, imionami i nazwiskami. Głosy wpisują nie te osoby, które rzeczywiście miały oddać głos. Spotykamy się też z głosami, że ten Budżet obywatelski został doprowadzony do fikcji, by go zlikwidować – cytuje wiceburmistrza Głuchołaz Romana Sambora portal glucholazyonline.com.pl. – – Głosowanie osobiste to jest gwarancja, że przyjdzie mieszkaniec, pokaże dowód – dostanie kartę i wówczas będzie tyle głosów ile osób jest zaangażowanych. Nie wiem ile przyjdzie głosujących w skali całej gminy, czy przyjdzie sto czy tysiąc osób – jest ryzyko. Ale naprawdę mamy głosy, by Budżet Obywatelski zlikwidować bo doszło już do fikcji w głosowaniu i to nawet od radnych są takie głosy – dodaje wiceszef gminy. Możliwe też, że o ile problemy techniczne nie okażą się zbyt znaczące, gmina uruchomi do głosowania platformę internetową.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 126

Reklama

 

Reklama

Reklamy

Facebook

Komentarze

az glowa boli od tych glupot.tak ciezko wynajac most tymczasowy?w niemczech,holandii stawiaja taki przez noc...

j23

a burmistrz w końcu niech znajdzie pieniądze na drogę i chodnik koło zespołu szkół na...

cieszę się bardzo nareszcie ktoś pomyślał o przeciętnym człowieku......

Rak

Prudnik też aspirując do miasta turystycznego powinien taka tężnie postawić, w rejonie Klasztorku. Pięknie uzupełnialiby...