Prudnik24

Powstaną nowe mieszkania?

Powstaną nowe mieszkania?
Październik 12
17:38 2017

Gmina Prudnik zgłosiła akces do rządowego programu „Mieszkanie Plus”. W jego ramach w Prudniku może powstać 180 mieszkań o zróżnicowanej strukturze. Wiadomo już także, w którym miejscu zlokalizowane mają być bloki pod mieszkania.

Informację o włączeniu się gminy Prudnik do programu podał podczas sierpniowej sesji Rady Miejskiej burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych.

– Zaproponowałem do zagospodarowania działkę o powierzchni około 6 ha położoną przy ulicy Skowrońskiego obok Powiatowej Komendy Policji. Proponujemy budowę 180 mieszkań o zróżnicowanej strukturze – mówił burmistrz, przypominając, że na przydział mieszkania w Prudniku czeka obecnie 160 rodzin.

Jak długo może trwać proces przystąpienia Prudnika do programu? Wstępne wykazy gruntów, które mają zostać włączone do Krajowego Zasobu Nieruchomości zostaną stworzone w połowie listopada. Do tego czasu prezydenci, burmistrzowie i starostwie miast na prawach powiatów muszą sporządzić i przekazać do weryfikacji przez wojewodę lub prezesa KZN pierwsze wykazy nieruchomości Skarbu Państwa. Po zakończeniu procesu weryfikacyjnego KZN będzie określał, czy wystąpi do odpowiedniego organu o przekazanie do swoich zasobów konkretnych nieruchomości pod budowę bloków.

Mieszkanie Plus to rządowy program  skierowany  do wszystkich Polaków, jednak w pierwszej kolejności ma pomóc tym, którzy nie mogą ubiegać się o kredyt hipoteczny na rynkowych zasadach.Ma opierać się przede wszystkim o tanie budownictwo społeczne oraz spółdzielcze. Twórcy projektu chcą, aby koszt budowy lokalu mieszkalnego nie przekroczył kwoty 2-3 tys. zł za metr kwadratowy. Z programu będą mogły skorzystać małżeństwa oraz osoby samotne (single) w wieku do 35 lat. Podstawowym warunkiem jest, aby do dnia zawarcia umowy ustanowienia / przeniesienia własności nabywanego domu lub mieszkania, nie były właścicielami lub współwłaścicielami innego domu lub mieszkania, a nabywane mieszkanie będzie służyło zaspokajaniu ich własnych potrzeb mieszkaniowych.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 143

Reklama

Reklama

 

 

 

 

 

Reklamy

Facebook