Prudnik24

Most tymczasowy już niebawem

Most tymczasowy już niebawem
Październik 16
11:43 2017

Gmina Prudnik przymierza się do rozpoczęcia budowy mostu tymczasowego, który ma ułatwić ruch w mieście na czas remontu mostu przy ul. Batorego.

Remont mostu na Batorego, który jest główną przeprawą przez rzekę Prudnik, rozpocznie się w maju przyszłego roku i potrwa – według wstępnych zapowiedzi – do listopada. Inwestycję zrealizuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Prudnik na ten czas czekają duże problemy komunikacyjne. Ma je złagodzić nowy most – tymczasowy – który będzie „przerzucony” z ul. Kochanowskiego w pobliże ul. Wańkowicza tuż przy zakładzie „Pionier”. Droga będzie prowadziłą w pobliże siedziby ZUS-u. na wprost sklepu „Lidl”.

Jak mówi burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych gmina oczekuje obecnie na załatwienie takich kwesti jak pozwolenie wodno-prawne oraz budowlane, o które stara się firma wykonująca dokumentację. Przetarg na wykonawce mostu ma być ogłoszony jeszcze w tym miesiącu. Wedle tego scenariusza roboty budowlane potrwałyby od grudnia do marca przyszłego roku.

Przypomnijmy – obecny most na ul. Batorego zostanie całkowicie wyburzony, a w jego miejsce powstanie nowy obiekt – wizaualnie identyczny, tyle, że nowoczesny.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 140

Reklama

Reklama

 

 

 

 

 

Reklamy

Facebook