Prudnik24

Aleksandrówka za psie pieniądze

Aleksandrówka za psie pieniądze
18 października
13:23 2017

Za blisko 250 tysięcy złotych może zostać sprzedany ośrodek Aleksandrówka w Jarnołtówku. Tak wynika z dokumentów przetargowych, jakie opublikowało na swoich stronach Stobrawskie Centrum Medyczne. Cena wywoławcza to 530 tysięcy, ale w trzecim przetargu może być już obniżona do 40 procent tej wartości.

Zarząd województwa opolskiego z marszałkiem Andrzejem Buła na czele najpierw zdecydował o zamknięciu działalności sanatorium w Jarnołtówku. Potem przekonywano, ze leczenie będzie w Suchym Borze. – Ośrodek w Suchym Borze działa dobrze, udało nam się odbudować kontrakt z NFZ na rehabilitację leczniczą dzieci – mówił rok temu w Radiu Opole Mirosław Wójciak, prezes Stobrawskiego Centrum Medycznego. – Potrzeba funkcjonowania takiego ośrodka jest ewidentna, w tej chwili mamy stuprocentowe obłożenie – dodawał.

Po czym, Suchy Bór też władze województwa zamknęły. Teraz ogłoszono, że również Aleksandrówka idzie pod młotek. Argumentacja? Istnienie ośrodka jest nieopłacalne, a sam obiekt przestarzały.

– Pomimo starań nie udało nam się uratować ośrodka. W opinii spółki należy ten obiekt sprzedać – mówił dla Radia Opole Mirosław Wójciak, prezes zarządu Stobrawskiego Centrum Medycznego w Kup, do którego należy obiekt. – Gospodarowanie majątkiem polega na tym, żeby nim gospodarować, a nie patrzeć jak niszczeje. Uważam, że Aleksandrówka absolutnie nie nadaje się do pełnienia tej samej funkcji, którą pełniła. Nie było to realizowane w sposób prawidłowy, do końca nie zabezpieczało przebywających tam osób. Warunki były spartańskie.

„Tylko nieudacznicy wyprzedają co sie da, żeby przeżyć – skomentowała na swoim profilu na Facebooku poseł Katarzyna Czochara, która walczyła – najpierw o dalsze funkcjonowania ośrodka, a potem o wznowienie jego działalności.

– Nie ma kosztorysu, w tym jest problem i marszałek może mówić, co chce. Dobry gospodarz nie wyprzedaje perełek. Tylko o nie dba, zwłaszcza że ze strony ministerstwa zdrowia jest dobra wola. Wystarczy to odpowiednio wdrożyć, a nie robić wszystko, żeby pokazać że sie w tej sprawie nie da nic zrobić – komentuje parlamentarzystka.

Maciej Dobrzański

glucholazyonline.com

Gazeta Prudnik24 – numer 203

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

Facebook