Prudnik24

Tylko u nas: reporterka RMF: Prudnik to piękne miasto

Tylko u nas: reporterka RMF: Prudnik to piękne miasto
Październik 21
12:52 2017

– Jestem reporterką z województwa śląskiego i czasami bywam na Opolszczyźnie – mówi nam Anna Kropaczek -dziennikarka i reporterka stacji RMF FM, która dziś gości w Prudniku. Na antenie największej stacji radiowej w Polsce możemy co godzinę w Faktach RMF usłyszeć o historii naszego miasta w ramach programu „Twoje Miasto w Faktach”.

– Prudnik bardzo mi się podoba. Spędziłam tu wczoraj zaledwie kilka godzin i dzisiaj jestem od rana, tak więc na pewno nie zobaczyłam wszystkiego, co można zobaczyć. Ale miałam świetnego przewodnika pana Marcina Husaka (pracownik Muzeum Ziemi Prudnickiej – przyp.red.), który bardzo ciekawie opowiadał o historii miasta. Wiele z tego zapamiętałam.

Anna Kropaczek podkreśla, że Prudnik wygląda na spokojne miasto, gdzie musi się dobrze żyć. Docenia też prudnickie zabytki.

– Wczoraj zajrzałam do klasztoru ojców Franciszkanów i ta cisza w koło zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Byłam też na Wieży Woka, zwiedziłam dwie wille Franklów, z zewnątrz obejrzałam pozostałości po słynnej fabryce „Frotex” – opowiada dziennikarka, dodając, że miejsce to ma wciąż ogromny potencjał, mimo tego, że wiąże się to z dużymi środkami finansowymi. – Uwielbiam takie postindustrialne zabytki, zawsze moja wyobraźnia wtedy działa. Jestem ze Śląska, a takich miejsc jest tam dużo, niekiedy udaje się je zagospodarować. Mam nadzieję, że podobnie będzie kiedyś w Prudniku – kończy nasza rozmówczyni, dodając jeszcze, że „Radio RMF pozdrawia Prudnik!”

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 149

Reklama

Reklama

 

 

 

 

 

Reklamy

Facebook