Prudnik24

Medycyna uzdrowiskowa w prudnickim szpitalu

Medycyna uzdrowiskowa w prudnickim szpitalu
Październik 22
13:01 2017

– To będzie połączenie medycyny szpitalnej z uzdrowiskową – zapowiada prokurent PCM –u  Ryszard Brzozowski.

Świadczenie ma być skierowane przede wszystkim do osób starszych i niepełnosprawnych, przebywających na oddziale wewnętrznym Prudnickiego Centrum Medycznego. Po przebudowie znajdzie się tam nowoczesna sala rehabilitacyjna z takimi urządzeniami jak fotele do masażu, bieżnia z monitorem, laser wysokoenergetyczny ze skanerem, platforma wodna i inne urządzenia rehabilitacyjne.

– W ten sposób zachowamy ciągłość oddziału, a nasi pacjenci będą mogli aktywniej spędzić czas w godzinach popołudniowych. Obserwujemy, że wówczas to najczęściej rodziny przychodzą do nich z jedzeniem i piciem. W ten sposób zamierzamy ściągnąć naszych pacjentów z łóżek – tłumaczy „Gazecie Prudnik24″ Ryszard Brzozowski.

Jak się dowiedzieliśmy na oddziale trwa teraz remont, m.in. budowa łazienek. Przetarg na sprzęt zostanie ogłoszony na przełomie 2017/2018 roku. Całość zadania kosztować ma 1,4 mln złotych. Dofinansowanie tego przedsięwzięcia pochodzi z funduszy unijnych w ramach konkursu ogłoszonego przez urząd marszałkowski, a dotyczącego programu poprawy profilaktyki zdrowotnej mieszkańców regionu.

Maciej Dobrzański

1 komentarz

  1. PPS
    PPS Październik 22, 19:36

    Fajnie że jest jakiś pomysł na funkcjonowanie szpitala ale czy to dobry kierunek… Zdecydowanie nie! W dalszym ciagu trzeba bedzie leczyć sie w innych szpitalach, ucieka sie przed problemami typu porodówka, ktora chcecie zamknąć, bo nie daje zysków. Dlaczego w Glubczycach sie opłaca a u nas nie.Za chwile pozamykają inne oddziały a u nas pozostaną oddziały ktore tylko będą dla starców.

    Reply to this comment

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 122

Reklama

Reklama

ReklamyFacebook

Komentarze

Co do komentarza Luk, powiem krotko: z dupy wziete wytlumaczenie😉...

Luk

Próg może i zwiększa bezpieczenstwo ale za to może pogorszyć zdrowie. Mianowicie auta hamujące...

Starostwo informuje w internecie a oznakowania brak. 14.11.2017 większość kierowców musiała zawracać spod wiaduktu...

Dla takich tekstów lubie czytac ten portal...