Prudnik24

Medycyna uzdrowiskowa w prudnickim szpitalu

Medycyna uzdrowiskowa w prudnickim szpitalu
Październik 22
13:01 2017

– To będzie połączenie medycyny szpitalnej z uzdrowiskową – zapowiada prokurent PCM –u  Ryszard Brzozowski.

Świadczenie ma być skierowane przede wszystkim do osób starszych i niepełnosprawnych, przebywających na oddziale wewnętrznym Prudnickiego Centrum Medycznego. Po przebudowie znajdzie się tam nowoczesna sala rehabilitacyjna z takimi urządzeniami jak fotele do masażu, bieżnia z monitorem, laser wysokoenergetyczny ze skanerem, platforma wodna i inne urządzenia rehabilitacyjne.

– W ten sposób zachowamy ciągłość oddziału, a nasi pacjenci będą mogli aktywniej spędzić czas w godzinach popołudniowych. Obserwujemy, że wówczas to najczęściej rodziny przychodzą do nich z jedzeniem i piciem. W ten sposób zamierzamy ściągnąć naszych pacjentów z łóżek – tłumaczy „Gazecie Prudnik24″ Ryszard Brzozowski.

Jak się dowiedzieliśmy na oddziale trwa teraz remont, m.in. budowa łazienek. Przetarg na sprzęt zostanie ogłoszony na przełomie 2017/2018 roku. Całość zadania kosztować ma 1,4 mln złotych. Dofinansowanie tego przedsięwzięcia pochodzi z funduszy unijnych w ramach konkursu ogłoszonego przez urząd marszałkowski, a dotyczącego programu poprawy profilaktyki zdrowotnej mieszkańców regionu.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 149

Reklama

Reklama

 

 

 

 

 

Reklamy

Facebook