Prudnik24

Będą strzelnice?

Będą strzelnice?
Październik 28
20:42 2017

MON chce, aby w każdym powiecie w Polsce funkcjonowała co najmniej jedna strzelnica. To nowy pomysł, na razie nie podano szczegółow. Czy jest zatem szansa na powstanie działającej strzelnicy w powiecie prudnickim?

W ciągu kilku lat w każdym powiecie miałaby funkcjonować co najmniej jedna, dostępna dla wszystkich strzelnica sportowa. Ministerstwo Obrony Narodowej planuje przyznawać dotacje dla samorządów na uruchomienie takich obiektów. Ministerstwo arguentuje, że takie działanie zapewnia rozówj strzelectwa, postaw proobronnych i organizacji proobronnych oraz możliwość do ćwiczenia dla wojska.

Jak czytamy w Nowej Trybunie Opolskiej, opolscy samorządowcy nie przekreślają z góry pomysłu, ale też nie są jego wielkimi entuzjastami. Czekają na szczegóły.

– Pomysł bardzo dobry, tylko jakoś nie widzę, kto miałby się tym w Prudniku zajmować, do tego trzeba ludzi. To też koszty bieżącego utrzymania, zakupu amunicji – mówi „Gazecie Prudnik24” Artur Buczek, szef klubu strzeleckiego „Strzał”, który działa w strukturach PZSS Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego i LOK i. Klub otworzył niedawno strzelnicę w gminie Korfantów, ponieważ nie doszło w tej sprawie do porozumienia z gminą Prudnik.

– Jestem gorącym zwolennikiem takiego rozwiązania – deklaruje nam starosta prudnicki Radosław Roszkowski, który mówi, że jeśli tylko pozna szczegóły programu, z pewnością poczyni kroki, aby był on realizowany w naszym powiecie

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 149

Reklama

Reklama

 

 

 

 

 

Reklamy

Facebook