Prudnik24

Ewakuacja w starostwie

Ewakuacja w starostwie
Listopad 12
18:53 2017

We wrześniu prudnickie starostwo ćwiczyło ewakuację  pracowników prudnickiego starostwa. Powodem był alarm pożarowy.

„W ćwiczenia zaangażowani byli Starostowie, pracownicy wyznaczeni do wykonywania działań w zakresie zwalczania pożarów i ewakuacji oraz służba BHP. Próbną ewakuację poprzedziło szkolenie teoretyczne i praktyczne z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz użycia sprzętu gaśniczego. Zajęcia przeprowadzili specjaliści z firmy BHP Życie.” – czytamy na oficjalnej stronie prudnickiego starostwa.

Według scenariusza ćwiczeń, pożar miał się rozpocząć w  jednym z pomieszczeń na trzeciej kondygnacji budynku starostwa. Pracownicy po usłyszeniu alarmu opuścili obiekt dwoma wyjściami i zebrali się w miejscu zbiórki, gdzie złożono meldunki o ilości ewakuowanych osób. Następnie Starostowie wraz z przedstawicielami firmy BHP Życie oraz służbą BHP przeanalizowali wykonanie procedur.

„Podczas ewakuacji należy przede wszystkim pamiętać o kilku ważnych wskazówkach tj.: zachowujemy spokój i nie panikujemy, na drogach ewakuacyjnych nie biegamy oraz nie poruszamy się w kierunku przeciwnym, nie wydłużamy drogi ewakuacji, nie korzystamy z wind, podporządkowujemy się poleceniom osób kierujących ewakuacją, pomagamy osobom o ograniczonej możliwości poruszania się, jesteśmy pomocni, nie zastawiamy i nie zamykamy drzwi ewakuacyjnych oraz nie pozostawiamy przedmiotów utrudniających ewakuację.” – czytamy na http://www.powiatprudnicki.pl/

Brak komentarzy

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 122

Reklama

Reklama

ReklamyFacebook

Komentarze

Co do komentarza Luk, powiem krotko: z dupy wziete wytlumaczenie😉...

Luk

Próg może i zwiększa bezpieczenstwo ale za to może pogorszyć zdrowie. Mianowicie auta hamujące...

Starostwo informuje w internecie a oznakowania brak. 14.11.2017 większość kierowców musiała zawracać spod wiaduktu...

Dla takich tekstów lubie czytac ten portal...