Prudnik24

Kolejni piraci drogowi złapani

Kolejni piraci drogowi złapani
Listopad 12
16:02 2017

117 i 107 km/h w terenie zabudowanym. Kolejni piraci drogowi stracili prawo jazdy. Policja przypomina, że droga to nie tor wyścigowy.

Nadmierna prędkość to ciągle jedna z głównych przyczyn tragicznych zdarzeń drogowych. Dlatego policjanci z prudnickiej drogówki, dbając o bezpieczeństwo, stale kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Do zatrzymania piratów drogowych doszło w Łące Prudnickiej.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 23-letni mieszkaniec Opola, który pędził osobowym volkswagenem 117 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Nieznacznie mniej bo 107 km/h miał na liczniku podróżujący skodą 40-letni mieszkaniec Katowic.

Mężczyźni już stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo nieodpowiedzialni kierowcy za swoje zachowanie na drodze zostali ukarani wysokimi mandatami, a na ich konto trafiło po 10 punktów karnych.

Policjanci przypominają, że zgodnie z nowelizacją przepisów drogowych za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h) grozi utrata prawa jazdy.

Brak komentarzy

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 122

Reklama

Reklama

ReklamyFacebook

Komentarze

Co do komentarza Luk, powiem krotko: z dupy wziete wytlumaczenie😉...

Luk

Próg może i zwiększa bezpieczenstwo ale za to może pogorszyć zdrowie. Mianowicie auta hamujące...

Starostwo informuje w internecie a oznakowania brak. 14.11.2017 większość kierowców musiała zawracać spod wiaduktu...

Dla takich tekstów lubie czytac ten portal...