Prudnik24

Wiadukt na Nyskiej znów będzie nieprzejezdny

Wiadukt na Nyskiej znów będzie nieprzejezdny
Listopad 30
19:06 2017

Po tygodniowych pracach w listopadzie, kolejne działania modernizacyjne na wiadukcie w dniach od 7 do 15 grudnia będzie prowadzić PKP. A to oznacza kolejne problemy komunikacyjne dla mieszkańców miasta.

– Pierwotnie miał to być termin od 4 do 12 grudnia, lecz ze względu na awarię sprzętu wykonawca zmienił go na 7 do 15 grudnia – mówi nam inżynier Arkadiusz Żurakowski, autor projektu dla wykonawcy.

Poprzednie zamknięcie mostu oburzyło kierowców, którzy dzwonili w tej sprawie do naszej redakcji. Okazało się jednak, że oprócz nieoznakowania obwodnicy Prudnika (od ronda Szozdy do ronda przy Niemysłowicach – przyp. red.) znaki informacyjne były prawidłowo ustawione. Kierowcy przybywający do miasta ze strony Nysy musieli więc częstokroć jeździć na pamięć.

Objazd na czas remontu wiaduktu będzie identyczny, jak poprzednio i prowadzić będzie kolejno przez ulice: Nyską, Pl. Wolności, Kościuszki, Batorego i Powstańców Śląskich. Z kolei przystanek autobusowy zlokalizowany przy wiadukcie zostanie przeniesiony na wcześniejszy fragment ul. Nyskiej w pobliżu hal dawnego Froteksu.

Na wiadukcie wykonawca wykonuje wymianę starych elementów konstrukcji. Dotychczas wymienione zostały te od strony miasta. Jak przekazał na przedstawiciel PKP, prace podzielono na etapy ze względu na konieczność zachowania ruchu kolejowego na linii Nysa – Kędzierzyn Koźle.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 161

Reklama

Reklama

 

 

Reklamy

Facebook