Prudnik24

Po prawko do Nysy

Po prawko do Nysy
08 stycznia
13:46 2018

Już 11 stycznia odbędzie się uroczyste otwarcie filli opolskiego WORD w Nysie. Tego dnia odbędą się także pierwsze egzaminy.

Baza nyskiego WORD będzie ulokowana przy ulicy Piłsudskiego tuż obok siedziby tamtejszego PKS. Będzie można zdawać tam egzaminy na prawo jazdy kategorii A, B i B1, czyli na motocykle, samochody osobowe i pochodne samochodów osobowych.

– Udało nam się porozumieć z samorządem województwa i dyrekcją WORD-u. Sejmik przyjął uchwałą utworzenie filii, a my – jako starostwo – wzięliśmy na siebie ciężar dostosowania całej bazy i infrastruktury. Powstał plac manewrowy, który musiał mieć odpowiednie parametry, nawierzchnię i najazdy – komentuje dla Radia Opole Daniel Palimąka, członek zarządu powiatu nyskiego. Na początku egzaminy mają odbywać się dwa razy w tygodniu, ale jeśli będzie więcej chętnych, to nyski WORD może działać nawet pięć dni w tygodniu. To ważna informacja dla mieszkańców Nysy, którzy na ten moment czekali wiele lat. Przypomnijmy, że w województwie opolskim poza Opolem „prawko” można zdawać także – od 2014 roku –  w Kędzierzynie Koźlu.

Na przystosowanie nyskiej bazy pod wymogi WORD powiat wydał 300 tysięcy złotych.

Gazeta Prudnik24 – numer 183

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook