Prudnik24

Lidia Szpak wśród najlepszych

Lidia Szpak wśród najlepszych
Styczeń 20
18:00 2018

Marszałek Województwa Opolskiego docenił animatorów i twórców kultury z regionu. Wśród 10 nagrodzonych znalazła się mieszkanka powiatu głubczyckiego Lidia Szpak.

Jest ona nauczycielką w Szkole Podstawowej w Branicach oraz kierownikiem i instruktorem Branickich Mażoretek Kaprys.Zespół „KAPRYS”, nad którym sprawuje pieczę odnosi wiele sukcesów w kraju i za granicą, zdobywając medale dla Polski oraz wielokrotnie tytuły: Mistrza Polski, Mistrza Europy, Wicemistrza oraz Mistrza Świata Tańców Mażoretkowych. Nauczycielka pozyskuje sponsorów i organizuje wyjazdy zagraniczne dla młodzieży. Branickie Mażoretki swymi występami promowały rodzimą kulturę w wielu miastach Polski i krajach Europy m.in. we Włoszech, w Austrii, w Anglii, w Czechach, na Słowacji, na Węgrzech, w Bułgarii, w Chorwacji. Tańczyły też w Watykanie i w Paryżu. Ponadto Pani Lidia Szpak angażuje się w organizacje uroczystości szkolnych, gminnych i powiatowych oraz imprez charytatywnych i sportowych.

Za swoją pracę została doceniona Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę, Odznaką Honorową „Za Zasługi dla Województwa Opolskiego” oraz „Zasłużony dla Gminy Branice”. Otrzymała też Nagrodę Opolskiego Kuratora Oświaty i Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.

Za: Rzecz Powiatowa, grudzień 2017

Gazeta Prudnik24 – numer 140

Reklama

Reklama

 

 

 

 

 

Reklamy

Facebook