Prudnik24

Wojsko zbadało teren – jest szansa na most tymczasowy!

Wojsko zbadało teren – jest szansa na most tymczasowy!
01 lutego
21:11 2018

Wczoraj przedstawiciele jednostki wojskowej z Inowrocławia przeprowadzili rekonesans miejsca planowanej budowy tymczasowej przeprawy mostowej na rzece Prudnik. Ma ona udrożnić ruch w mieście podczas remontu mostu na ul. Batorego. Burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych o pomoc w budowie takiego obiektu poprosił – za pośrednictwem wojewody –  Dowódcę Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Dywizji Jarosława Mikę.  Budowę obiektu wojsko wykonałoby w ramach  ćwiczeń szkoleniowych.

Wiele wskazuje więc na to, że wyczekiwany przez wszystkich kierowców w Prudniku (i nie tylko) obiekt powstanie. To jednak gmina będzie musiała wybudować drogę dojazdową i podpory pod most, a wykonawców trzeba będzie wyłonić w przetargu. Jak informuje strona gminy prudnik.pl koszt wybudowania drogi dojazdowej to około 400 tysięcy zł. Z kolei finansowanie budowy mostu tymczasowego leży po stronie GDDKiA.

Teraz Minister Energii musi wyrazić zgodę na to, by z podlegającej mu Agencji Rezerw Materiałowych gmina mogła wypożyczyć most. Jednostka wojskowa będzie z kolei potrzebowała 3 tygodni na postawienie gotowego obiektu, który usytuowany będzie tuż obok obecnej kładki („garbaty mostek”) dla pieszych. Mostem droga poprowadzi przez ul. Wańkowicza w pobliże siedziby ZUS-u.

Jak informuje burmistrz Franciszek Fejdych, jeśli przetargi na budowę drogi dojazdowej i podpór zostaną pomyślnie rozstrzygnięte, wówczas zadanie można będzie zrealizować do końca kwietnia, a więc terminu, w którym ruszą prace na moście na Batorego.

Przypomnijmy – gmina unieważniła przetarg na budowę mostu tymczasowego, który miał powstać na czas przebudowy mostu na ulicy Batorego. Powodem była zdecydowanie zbyt wysoka oferta, jaką złożył potencjalny wykonawca – firma Himmel i Papesch z Opola – w wysokości 3,8 mln. zł. Gmina na ten cel ma natomiast przeznaczone 1,7 mln zł. Opolska firma jako jedyna przystąpiła do przetargu.

Gazeta Prudnik24 – numer 195

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook