Prudnik24

Prudnik uczcił Ojca Jana Górę

Prudnik uczcił Ojca Jana Górę
Luty 12
13:08 2018

W minioną niedzielę, z okazji 70 rocznicy urodzin ojca Jana Góry w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła odprawiono uroczystą mszę św. w intencji jego wiecznego życia. Po mszy na ścianie kościoła odsłonięto tablicę upamiętniającą słynnego dominikanina.

Prudnik do wspomnianej rocznicy podszedł z dużym zaangażowaniem. Z jej okazji przygotowano szereg wydarzeń (spis pod linkiem: http://prudnik24.pl/index.php/2018/01/25/niebawem-odsloniecie-tablicy-o-jana-gory/). Najważniejszym z nich było odsłonięcie tablicy będącej wyrazem hołdu dla życia i dokonań Jana Góry, który zmarł w 2015 roku.

Msza św. o godz. 11:30 w niedzielę 11 lutego była niezwykle uroczysta. Przewodniczył jej bp opolski pomocniczy Rudolf Pierskała, a koncelebrowali m.in.: proboszcz parafii ks. Stanisław Bogaczewicz, jego odpowiednik w parafii Miłosierdzia Bożego ks. Piotr Sznura, dominikanin o.Nikodem Brzózy OP, gwardian prudnickiego klasztoru franciszkanów o.Wit Bołd OFM i przełożony konwentu bonifratrów br.Marek Zimny OH.

Odsłonięcia tablicy dokonał burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych wraz z proboszczem Bogaczewiczem. Obecni byli także m.in.: starosta Radosław Roszkowski, poseł Katarzyna Czochara i inne osoby związane z prudnickim samorządem. Tablica została poświęcona przez biskupa Pierskałę. Widnieje na niej rzeźbiony medalion z popiersiem ojca Góry oraz jego słowa. Nadmieńmy, że w czasie uroczystości odśpiewano hymn „Tylko orły”, do którego słowa ułożył właśnie ojciec Góra, rozdawano też chleb prymasowski.

Ojciec Jan Góra zasłynął m.in.  jako twórca lednickich spotkań młodzieżowych. Jest honorowym obywatelem Prudnika.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 140

Reklama

Reklama

 

 

 

 

 

Reklamy

Facebook