Prudnik24

Poszedł do lasu, by się zabić. Uratowali go prudniccy policjanci

Poszedł do lasu, by się zabić. Uratowali go prudniccy policjanci
Luty 13
20:07 2018

To nie pierwsza taka akcja prudnickiej policji, ale po raz kolejny trzeba podkreślić, że nasi mundurowi najprawdopodobniej uratowali życie pogrążonemu w depresji człowiekowi. Bohaterską postawą wykazali się tym razem st. sierż. Mateusz Małek oraz post. Oscar Świrad.

– Nasi policjanci wykazali się empatią oraz szybką i skuteczną reakcją – podkreśla rzecznik prudnickiej policji mł. asp. Andrzej Spyrka.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie gminy Biała. Tuż po godzinie 21:00 dyżurny policji w Prudniku został zaalarmowany przez kobietę – jak się okazało – żonę zaginionego. Zgłaszająca poinformowała, że jej mąż wyszedł z domu i chce targnąć się na swoje życie. Sama nie potrafiła go zatrzymać, nie wiedziała też, dokąd mężczyzna się udał.

– Interweniujący policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania 40-latka. Sprawdzając między innymi okoliczne tereny oraz parki. W międzyczasie, po wielu próbach, funkcjonariuszom udało się nawiązać kontakt telefoniczny z mężczyzną, który wielokrotnie powtarzał, że chce popełnić samobójstwo. – relacjonuje rzecznik prudnickiej policji.

W trakcie rozmowy st. sierż. Mateusz Małek uspokoił 40-latka oraz ustalił, gdzie się znajduje. Już chwilę później, policjanci odnaleźli mężczyznę na drodze gruntowej prowadzącej do lasu. Tam udzielili mu wsparcia do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego.

Dzięki szybkiej reakcji st. sierż. Mateusza Małka oraz post. Oskara Świrada 40-letni mieszkaniec gminy Biała żyje.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 140

Reklama

Reklama

 

 

 

 

 

Reklamy

Facebook