Prudnik24

Kietrz reaktywuje Bank Żywności

Kietrz reaktywuje Bank Żywności
Luty 21
18:43 2018

Będzie to forma pomocy dla najbardziej potrzebujących. Głównym kryterium w staraniu się o paczki żywnościowe będą dochody netto na osobę.

W przypadku jednoosobowego gospodarstwa domowego nie będą one mogły przekroczyć 1268 zł. Dla rodziny stawka jest mniejsza i wynosi 1028 zł.

Karolina Sykuła, referent do spraw oświaty, kultury i sportu w urzędzie miejskim w Kietrzu tłumaczy, że regulamin programu przewiduje pomoc również w innych przypadkach.

– Dodatkowo są również klauzule zawarte w programie, że mogą to być osoby również bezdomne. Te osoby z racji tego, że nie uzyskują dochodu, to automatycznie taką pomoc uzyskają. – komentuje na antenie Radia Opole urzędniczka.

Z wyliczeń magistratu wynika, że z tej formy pomocy może skorzystać nawet 400 mieszkańców. Paczki mają ważyć około 50 kilogramów i zawierać będą najbardziej potrzebne artykuły – żywność długoterminową, a więc konserwy, czy dania obiadowe typu gulasz. A do tego groszek i ziemniaki.

Zgłoszenia na paczki będą przyjmowane w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej aż do końca lutego. Pierwsza transza ma trafić do mieszkańców w kwietniu.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 158

Reklama

Reklama

 

 

Reklamy

Facebook