Prudnik24

Baborów: ratusz będzie (jak) nowy

Baborów: ratusz będzie (jak) nowy
06 marca
19:00 2018

Baborów przymierza się do remontu zabytkowego ratusza. Inwestycja ta pochłonie prawie połowę środków, jakie gmina zabezpieczyła na ten rok na inwestycje.

W obiekcie ma być m.in. nowy dach, elewacja, wymienione instalacje, schody i strop.

Burmistrz Baborowa Elżbieta Kielska podkreśla, że ratusz przez wiele lat stał zaniedbany, a teraz będzie przygotowany do nowych celów.

– Ten obiekt, według naszych zamierzeń, ma pełnić funkcję ośrodka kultury i siedziby stowarzyszeń. Nie będzie natomiast pełnił funkcji biurowych, ani administracyjnych, bo ratusz już mamy. Tu chodzi o uczynienie z tego budynku po prostu instytucji kultury – podkreśla szefowa gminy.

Początkowo inwestycja miała wynieść 2,2 mln zł. Ostatecznie jednak po drugim ogłoszonym przetargu kazało się, że trzeba będzie z gminnej kasy dołożyć jeszcze 600 tysięcy złotych.

Burmistrz Kielska cieszy się, że radni zgodzili się na przesunięcie środków i dodaje, że był to ciężki proces, ponieważ trzeba było unieważnić poprzedni przetarg.

– Kosztorys był niższy niż kwoty, które nam zaoferowano. Oferenci i potencjalni wykonawcy niestety oferują kwoty o wiele wyższe – tłumaczy Elżbieta Kielska.

Są też i minusy. Z powodu przesunięcia środków nie zostanie wykonany remont chodników na baborowskim rynku. Fot. Radio Opole

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 184

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook