Prudnik24

Głogówek z pozytywnym obrazem demografii

Głogówek z pozytywnym obrazem demografii
Marzec 08
16:39 2018

Negatywne zjawiska demograficzne i gospodarcze omijają Głogówek. Ze statystyk wynika, że gwałtownie nie ubywa tam mieszkańców.

Radio Opole podaje, że dzięki zaangażowaniu rodzimego kapitału w Głogówku rozwijają się miejscowe firmy – najwięcej z branży budowlanej oraz transportu ciężarowego. Łatwo znajdują one dostęp do uzbrojonych terenów inwestycyjnych.

– Rozwija się też budownictwo jednorodzinne i pod wynajem mieszkań – powiedział dla „Radia Opole” burmistrz Głogówka Andrzej Kałamarz. – Wszystkie działki budowlane gmina Głogówek ma już sprzedane. Prywatne firmy stawiają też bloki mieszkalne, które spełniają nasze zapotrzebowanie. Obserwując budownictwo mieszkaniowe widzę, że młodzi jednak wracają i chętnie osiedlają się po tej emigracji. Przykładem jest żłobek. W tym roku musieliśmy otworzyć drugi oddział. Jest ogromne zapotrzebowanie.

Szef gminy wspomniał, że w związku z tym, władze rozważają otwarcie kolejnych oddziałów. Podkreślił też, że Wszystkie dzieci, które ukończyły dwa i pół roku mają zagwarantowaną opiekę przedszkolną.

Magistrat zakłada rekordowe dochody w tegorocznym budżecie gminy. Mają one wynieść 61 mln. zł. Złożą się na to m.in. podatki od lokalnych firm, co ma się przełożyć na potencjał i wydatki samorządu lokalnego. Rozgłośnia informuje, że do końca roku na inwestycje tamtejszy magistrat ma wydać 18 mln złotych.

(m)

Za: Radio Opole

Gazeta Prudnik24 – numer 149

Reklama

Reklama

 

 

 

 

 

Reklamy

Facebook