Prudnik24

Głogówek przejmuje SOSW

Głogówek przejmuje SOSW
Marzec 29
17:18 2018

Rada powiatu prudnickiego przegłosowała uchwałę o przekazaniu gminie Głogówek prowadzenia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego mającego siedzibę w tym mieście.

Obawy dotyczące tej roszady przedstawił Mirosław Czupkiewicz.

– Jako rada nie znamy warunków, na podstawie których nastąpi przekazanie. Przekazujemy uprawnienia do prowadzenia ośrodka, ale co się stanie, jeżeli gmina pewnego dnia wypowie tą umowę? Nie będzie budynku, a zadanie wróci do powiatu. Co wtedy? – pytał rajca, radząc jednocześnie, by nie głosować uchwały przed poznaniem szczegółów.

Wicestarosta Janusz Siano wyjaśnił, że porozumienie jest obecnie analizowane przez prawników w Głogówku i zawiera punkty zabezpieczające interes powiatu.

– Przez pięć lat gmina Głogówek nie może zrezygnować z prowadzenia ośrodka. Umowa przewiduje także okres karencji przed jej wypowiedzeniem wynoszący dwa lata – poskreślał Janusz Siano.

Zbycie budynku ma nastąpić do 29 kwietnia. Przypomnijmy, że roszada ma związek z poszukiwaniem przez powiat oszczędności w sferze oświaty. Więcej o kwestiach związanych z planowanymi zmianami oświatowymi piszemy na str. 17.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 140

Reklama

Reklama

 

 

 

 

 

Reklamy

Facebook

kurs niemieckiego
  • ucz się niemieckiego u międzynarodowego lidera w nauczaniu języka zarówno polsce niemczech jak i online goethe institut jest
  • prawolingo.pl