Prudnik24

Most w budowie, co z Kolejową?

Most w budowie, co z Kolejową?
Kwiecień 07
21:07 2018

Trwają intensywne prace przy budowie mostu tymczasowego, który powstaje na czas remontu mostu na ul. Batorego. Przy garbatym mostku na styku ulic Chrobrego i Kochanowskiego widać już wyraźnie konstrukcję budowanego przez wojsko obiektu. Użytkownicy prudnickich dróg obawiają się jednak, że modernizacja ulicy Kolejowej nie zostanie zakończona do czasu zamknięcia mostu na Batorego.

Inwestorem na ulicy Kolejowej jest prudnicki powiat. Jak informował burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych podczas marcowej sesji Rady Miejskiej, powiat poinformował gminę Prudnik, że wykonawca remontu ulicy ma czas na realizację inwestycji do końca maja. Firma zapowiedziała jednak, że do dnia 23 kwietnia, a więc daty zamknięcia mostu na ul. Batorego, ulica będzie udostępniona dla ruchu pojazdów poprzez wykonanie warstwy wiążącej i ścieralnej na całości jezdni.

Prudnickie starostwo bierze też pod uwagę wprowadzenie tymczasowej sygnalizacji świetlnej w obrębie ulic Nyskiej i Kolejowe na linii: most – wiadukt kolejowy.

Maciej Dobrzański 

Gazeta Prudnik24 – numer 149

Reklama

Reklama

 

 

 

 

 

Reklamy

Facebook

chlorek cynku
  • oferta produktów wg branż alfabetyczna