Prudnik24

Dramat na Chrobrego – jest akt oskarżenia

Dramat na Chrobrego – jest akt oskarżenia
Kwiecień 13
18:28 2018

Prokuratura uważa, że pożar, który wybuchł na ul. Chrobrego w jednej z socjalnych kamienic w grudniu ubiegłego roku spowodował Sebastian K. z Prudnika. Jest on również oskarżony o spowodowanie podwójnego morderstwa.

Przypomnijmy, że tamtego dnia w mieszkaniu, w którym doszło do tragedii, domniemany sprawca spożywał alkohol z dwiema kobietami, które w efekcie pożaru zginęły. Dodatkowo z kamienicy ewakuowano 21 osób. Mężczyzna usłyszał już zarzut podwójnego zabójstwa i podpalenia, a do Sądu Okręgowego w Opolu wpłynął akt oskarżenia.

– Jednym z dowodów w sprawie jest nagranie z pobliskiego monitoringu, do którego dotarli prudniccy kryminalni. Sprawca został wykryty drogą weryfikacji alibi podobnych osób – mówi dla „Radia Opole” Klaudiusz Juchniewicz z Prokuratury Rejonowej w Prudniku. I dodaje, że

zebrany materiał dowodowy pozwolił na skierowanie do sądu aktu oskarżenia dotyczącego zabójstwa, a mężczyźnie zarzuca się też spowodowanie pożaru na szkodę kilkudziesięciu mieszkańców kamienicy.

Jak się dowiedzieliśmy, oskarżony w czasie śledztwa częściowo przyznał się do zarzucanego przestępstwa. Śledczym powiedział, że do zabicia kobiet doszło w sposób nieumyślny. Tymczasem prokuratura uważa, że Sebastian K. miał rozlać w mieszkaniu denaturat, który spowodował pożar i przyczynił się do śmierci dwóch osób. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 140

Reklama

Reklama

 

 

 

 

 

Reklamy

Facebook