Prudnik24

Dokonali rozbojów. Czekają na proces

Dokonali rozbojów. Czekają na proces
Kwiecień 16
17:27 2018

Prokuratura oskarża 31-letniego Łukasza D. i 38-letniego Krzysztofa W. o dokonanie trzech rozbojów na terenie Głuchołaz. Niedługo ruszyć ma proces w tej sprawie.

Jak ustalili śledczy, 25 października ubiegłego roku dwaj oskarżeni weszli do jednego z mieszkań na terenie miasta. Uderzyli w głowę przebywającego tam lokatora, a potem zabrali mu portfel. Następnego dnia dalej sobie folgowali – weszli do kolejnego mieszkania w kamienicy w centrum Głuchołaz, pobili mieszkańca i zabrali mu dwa zegarki oraz dwa telefony komórkowe.

Wcześniej, w sierpniu 2017 roku, wykorzystali to, że lokatorka spała i zabrali jej dowód osobisty.

Policja namierzyła obu mężczyzn.  Łukasz D. został już tymczasowo aresztowany, a Krzysztof W. trafił do aresztu, żeby odsiedzieć zasądzoną wcześniej karę więzienia.

W związku z następną sprawą obaj będą odpowiadać jako tzw. multirecydywiści, za co grozi do 12 lat więzienia. Co więcej, Krzysztof W. ma odpowiedzieć dodatkowo za dwa dodatkowe zarzuty. Trzykrotnie złamał sądowy zakaz zbliżania się do swojej byłej konkubiny, a dwa razy wtargnął do jej mieszkania, groził też partnerce śmiercią. W styczniu tego roku pobił kobietę i obciął jej włosy przy samej skórze.

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 149

Reklama

Reklama

 

 

 

 

 

Reklamy

Facebook