Prudnik24

Uczta dla podróżników po raz kolejny!

Uczta dla podróżników po raz kolejny!
05 maja
15:18 2018

GRUPA WYPRAWOWA HORYZONT i MGOK W GŁOGÓWKU  ZAPRASZAJĄ NA FESTIWAL PODRÓŻNICZY XII SPOTKANIE ZNAJOMYCH PODRÓŻNIKÓW

25-26 maj 2018

Przeszedł kilka nowych granic:  Geograficzne, duchowe, fizyczne. Drżał z zimna rosyjskiej Syberii, przemierzał zasnute rdzawym pyłem, mongolski stepy, nieprzyzwoicie zieloną amazońską dżunglę i surowe góry Kazachstanu, aby znaleźć odpowiedz na ważne pytania.                Wiosną PRZEMEK KOSSAKOWSKI ruszył z nowym cyklem programów „WTAJEMNICZENIE”. Znacie go głównie z TTV teraz możecie poznać go na żywo podczas XII SZP w Głogówku.

Od 2 lat, każdy wie gdzie leży SYRIA i co się tam dzieje. Kto jednak wie, kim są Ci najbardziej gościnni ludzie na świecie? Jak wyglądał ten kraj zanim wybuchła tam wojna? Na te jak i wiele innych pytań odpowie nam ROBB MACIĄG w fascynującej prelekcji „UŚMIECHNIĘTE  OCZY SYRII”

BARTOSZ MALINOWSKI przeprowadzi słuchaczy przez Wielki Szlak Himalajski. Upał, deszcz, dżungla i mgła, huraganowe wiatry, mróz, szczeliny i lodowce, lawiny śnieżne, płaskowyże, górskie zbocza porośnięte prosem, karawany jaków ponadto serdeczni i gościnni ludzie. To wszystko zobaczymy i usłyszymy podczas prelekcji  „PRZEDAWKOWANIE RZECZYWISTOŚCI” z cyklu Wielki szlak himalajski II  Kaszmir & Indie 2017”

 Trzynaście różnych krajów. Piętnaście miesięcy w podróży. Trzy spotkane kobiety i każda z nich z innego świata! Trzy lekcje – wdzięczności, uważności i wolności! Jak mówi przysłowie: „Podróże kształcą„ I o tym właśnie opowie nam AGNIESZKA ŻYWCZYŃSKA w prelekcji „TRZY ŻYWE HISTORIE z PODRÓŻĄ w TLE”

 Białoruś, położona tuż za miedzą jest krajem najrzadziej odwiedzanym przez Polaków, mimo że łączą nas lata Korony i Wielkiego Księstwa Litewskiego. Białoruś to połączenie ognia i wody, kraj, który będziecie Państwo wspominać dłużej niż Meksyk czy Tajlandię.  Jaka jest Białoruś?  W barwny i nietypowy sposób przedstawi nam ARTUR ZYGMUNTOWICZ w swojej prelekcji „BIAŁORUŚ IMPERIUM KONTRASTÓW”

MAREK SZAŁA I DAMIAN WAWRZYNIAK wspólnie zaplanowali wyprawę do Gruzji i Armenii. Celem wyprawy było poznanie nowych krajów, trekking górski po Kaukazie, spanie na dziko pod rozgwieżdżonym niebem z dala od wielkich ośrodków oraz poznawanie kaukaskich kulinariów i tradycji. „ KAUKAZ WINO i KOLENDRA” to ich emocjonalna opowieść o tych pięknych krajach…

Podczas festiwalu można będzie nie tylko wysłuchać ciekawych historii, ale również wziąć udział w warsztatach: SMARTFON W PODRÓŻY – JAK WYKORZYSTAĆ JEGO POTENCJAŁ I ROBIĆ NIM DOBRE ZDJĘCIA. Warsztaty poprowadzi ODERWANY czyli MARIUSZ STACHOWIAK – Gry na bębnach afrykańskich nauczy nas ROBERT „KUBA” JAKUBCZAK”.

Zszargane nerwy ukoimy podczas KONCERTU MIS TYBETAŃSKICH. Będzie można również spróbować egzotycznej kuchni. W tym roku na pewno pojawi się japońskie sushi, południowoamerykańska Yerba mate oraz indyjskie pierożki samosy z tradycyjna herbatą masala chai.

Jak już zadbamy o nasze podniebienia będziemy mogli podziwiać i również kupić oryginalne afrykańskie i azjatyckie maski, rzeźby, biżuterię oraz elementy garderoby. Potrzeby naszego ducha zapewni nam stoisko z książkami podróżniczymi. Nad całą imprezą unosić się będą wonne kadzidła oraz muzyka z dalekiego świata.

Nie obędzie się też bez wielu konkursów dla uczestników imprezy. W przygotowaniu mamy bardzo atrakcyjne nagrody… Na Festiwal „XII Spotkanie Znajomych Podróżników” jak zwykle wstęp jest wolny!!!

Niech to będzie święto wszystkich ciekawych świata i kochających podróże.

ZAPRASZAMY –  PRZYBYWAJCIE!!!

Organizatorzy: Grupa Wyprawowa „Horyzont” i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Głogówku

XII SPOTKANIE ZNAJOMYCH PODRÓŻNIKÓW

Termin: 25-26.05.2018 ( piątek – sobota)

 PROGRAM:

25.05.2018 PIĄTEK

18:00 – „KAUKAZ. WINO I KOLENDRA” Marek Szała i Damian Wawrzyniak

19:10 – Warsztaty fotografii „ SMARTFON W PODRÓŻY” – Mariusz Stachowiak

 

26.05.2018 SOBOTA

14:00 – Warsztaty gry na bębnach afrykańskich DJEMBE                                                                                     prowadzenie – Robert „Kuba” Jakubczak

15:00 – Koncert mis i gongów tybetańskich –Barbara Warwaszyńska

16:00 – Oficjalne otwarcie festiwalu

16:05 – „ BIAŁORUŚ IMPERIUM KONTRASTÓW”  – Artur Zygmuntowicz

17:15 – „ TRZY ŻYWE HISTORIE z PODRÓŻĄ w TLE” –  Agnieszka Żywczyńska

18:30 – PRZEDAWKOWANIE RZECZYWISTOŚCI” z cyklu Wielki Szlak Himalajski II  Kaszmir & Indie 2017” Bartosz Malinowski 

19:45 – UŚMIECHNIĘTE OCZY SYRII ” – Robb Maciąg

21:00 – „ WTAJEMNICZENIE” –  Przemek Kossakowski

22:05 – Zakończenie festiwalu 

PODRÓŻNICZE RADY I PORADY:

  • jak gdzie i tanio podróżować
  • co jeść? a czego nie?
  • Bezpieczna i tania turystyka

KIERMASZE:

  • książki podróżniczej
  • sztuka Afryki – maski, rzeźby, biżuteria, instrumenty muzyczne

WYSTAWA FOTOGRAFI PODRÓŻNICZEJ  – Sławomir Siczewski

SAMKI ŚWIATA

  • japońskie SUSHI
  • południowoamerykańska YERBA MATE
  • indyjskie pierożki samosy z tradycyjną herbatą MASALA CHAI

ORGANIZATORZY:

 Grupa Wyprawowa Horyzont, MGOK Głogówek

Gazeta Prudnik24 – numer 190

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook