Prudnik24

Liceum: remontów ciąg dalszy

Liceum: remontów ciąg dalszy
Maj 13
17:05 2018

Trwa remont w głuchołaskim liceum. W placówce wymieniane są okna, a w planie jest także remont dachu i montaż nowoczesnego ogrzewania.

Od września 2017 roku w Głuchołazach funkcjonuje tylko jedno liceum ogólnokształcące. Do Zespołu Szkół przy. ul. Kolonii Kaszubskiej zostali przeniesieni nauczyciele i uczniowie z tej placówki. Jej nowym właścicielem został nyski powiat, który pozyskał budynek od gminy Głuchołazy.

Daniel Palimąka, członek zarządu powiatu nyskiego w wypowiedzi dla „Radia Opole” podkreślał, że głuchołaskie liceum to ważna dla powiatu placówka oświatowa. Stąd decyzja o remoncie zabytkowego budynku.

– Wiemy, że ten budynek ma nie tylko wartość dydaktyczną, ale także sentymentalną dla mieszkańców miasta. Zabezpieczyliśmy blisko 400 tysięcy złotych na remonty, które będą tam teraz prowadzone. Mówimy tutaj o sanitariatach, łazienkach, ale też doszukaliśmy się, a właściwie kontrola kominiarska, która stwierdziła, że konieczna jest przebudowa zarówno komina, jak i części dachu. Szykujemy się też do dalszych pracy, tak sukcesywnie na następne lata, bo jest tam co robić – opisywał polityk. Jak mówił, prace mają potrwać do końca roku.

Obecnie licealiści uczą się w budynku zespołu szkół. Gdy przeniosą się do liceum przy Bohaterów Warszawy, budynek przy ul. Kaszubskiej będzie pełnił nowe funkcje.

– Szukamy takich rozwiązań, które mogłyby nie tylko zapełnić jakąś lukę, ale np. dać szansę na rozwój kolejnej dziedziny w Głuchołazach. Rozmawiamy w NFZ, w ministerstwach myśląc o dzieciach. Chcemy stworzyć w pewnym rodzaju sanatorium, które będzie połączone z obiektem, który nabędziemy, mówimy tutaj o „Aleksandrówce” – podkreśla Palimąka.

Maciej Dobrzański

Za: Radio Opole, fot. W. Palarczyk

Gazeta Prudnik24 – numer 143

Reklama

Reklama

 

 

 

 

 

Reklamy

Facebook