Prudnik24

D-16 w Nowej Cerekwi: remont rusza!

D-16 w Nowej Cerekwi: remont rusza!
15 maja
19:07 2018

Modernizacja przewiduje powstanie nowych przejść dla pieszych, skrzyżowania i zatoki autobusowe.

Remontowany odcinek ma długość 2,5 km. Prace będą polegały na przebudowie nawierzchni, co ma zwiększyć bezpieczeństwo.

– To ważna arteria szczególnie dla mieszkańców powiatu głubczyckiego – mówił dla „Radia Opole” wicemarszałek województwa opolskiego Szymon Ogłaza. – To jest droga, która komunikuje cały powiat głubczycki od granic z województwem śląskim, poprzez Kietrz z resztą województwa de facto i z autostradą A4, i z Opolem. Ta inwestycja w Nowej Cerekwi jest o tyle istotna, że ona ma ten charakter, na którym nam szczególnie zależy, czyli jest to fragment drogi przebiegający przez miejscowość, więc poprawia się bezpieczeństwo i komfort podróżowania.

Remont rozpocznie się pod koniec maja.

– To droga w terenie zabudowanym, co sprawi już duże trudności – zaznacza Tomasz Kędzior, wiceprezes firmy wykonawczej DROG-BUD. – Oprócz tego wszelkie roboty realizowane w obszarach Głubczyc, są to praktycznie tereny górskie, więc bardzo istotne jest odwodnienie. To ciężki teren i prace. Jak podkreślił rozmówca stacji, z uwagi na nasilenie robót na terenie Opola i na terenie województwa śląskiego, bardzo dużo dróg jest „powycinanych”. Na początku prac ruch będzie się odbywał wahadłowo.

Bartłomiej Horaczuk – dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu podkreśla, że budowa zakłada wiele rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Planowane jest m.in. osiem przejść dla pieszych, co wynika z faktu, że wąska zabudowa w miejscowości nie pozwala na to, żeby chodnik był umiejscowiony z jednej strony, przez co przechodzi raz z lewej na prawą stronę. Przejscia pozwolą więc je skomunikować.

Prace remontowe mają rozpocząć się pod koniec maja. Przebudowa będzie kosztowała ponad 12,5 mln złotych. Trasa ma zostać oddana do użytku w grudniu.

 

Maciej Dobrzański

Za: Radio Opole

Gazeta Prudnik24 – numer 184

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook