Prudnik24

Twierdził, że wypił dla…zdrowotności

Twierdził, że wypił dla…zdrowotności
Maj 28
16:33 2018

49-latek przyłapany na jeździe po pijaku, powiedział policji, że rano wypił niewielką ilość alkoholu dla lepszej kondycji zdrowotnej. Później wsiadł za kierownicę i pojechał po sprzęt wędkarski. Mężczyzna w organizmie miał prawie 2 promile alkoholu.

W środę, 23 maja, tuż po godzinie 12:00 dyżurny policji w Głogówku otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy osobowego daewoo, który miał jechać przez miasto. Oficer dyżurny natychmiast informację przekazał podległym patrolom.

Już chwilę po zgłoszeniu, policjanci zauważyli i zatrzymali auto do kontroli. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 49-letniego kierującego. Wynik przeprowadzonego badania wskazał, że mieszkaniec Głogówka miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna tłumaczył policjantom, że rano wypił niewielką ilość alkoholu ze względów zdrowotnych. A jego podróż spowodowana była wyjazdem na ryby i potrzebą zakupu sprzętu wędkarskiego.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd. Za taki czyn grozi kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Wzorowa reakcja i postawa świadka najprawdopodobniej zapobiegły tragedii. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje po alkoholu może uratować czyjeś życie

Brak komentarzy

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 140

Reklama

Reklama

 

 

 

 

 

Reklamy

Facebook