Prudnik24

Odsłonią się nowe widoki na Prudnik i okolice

Odsłonią się nowe widoki na Prudnik i okolice
Maj 31
12:59 2018

„Ochrona bioróżnorodności w Subregionie Południowym” – to nazwa projektu, w ramach którego gmina Prudnik jeszcze w tym roku wybuduje ścieżkę rowerową okalającą staw przy ul. Poniatowskiego w Prudniku. Działanie to idealnie współgra z innym projektem realizowanym obecnie przez magistrat.

Ten drugi projekt to „Antropopresja”. Daje on możliwość modernizacji m.in. okolic Prudnika-Lasu, małpiego gaju, parku, czy też drogi łączącej miasto z popularnym „klasztorkiem”. Planowana ścieżka rowerowa wokół okazałego stawu, będzie więc idealnym uzupełnieniem do budowanej właśnie drogi. Na trasie przy zbiorniku wodnym powstanie pełna infrastruktura: ławki, platformy widokowe i oświetlenie. Wielu prudniczan zapewne po raz pierwszy będzie mogło w cywilizowanych warunkach zobaczyć teren stawu z takiej perspektywy. Z chwilą zakończenia obu przedsięwzięć Prudnik zyska efektowny obszar rekreacyjny na obszarze „klasztorku” i terenów miejskich położonych w jego pobliżu.

Projekt dotyczący ścieżki wokół stawu zostanie zrealizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. Jego wartość to ponad 900 tysięcy zł. Dofinansowanie dla gminy wyniesie 85% kosztów kwalifikowalnych projektu. Został on wysoko oceniony, uzyskując pierwsze miejsce na liście rankingowej oceniającej go pod kątem merytorycznym. Realizację budowy ścieżki przewiduje się na trzeci lub czwarty kwartał bieżącego roku. Partnerami projektu są poza naszą gminą – gmina Nysa (partner wiodący) i Nadleśnictwo Prudnik.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 151

Reklama

Reklama

 

 

 

 

 

 

Reklamy

Facebook