Prudnik24

Zlikwidowano punkt nocnej opieki medycznej

Zlikwidowano punkt nocnej opieki medycznej
Sierpień 05
13:55 2018

Od lipca mieszkańcy Głuchołaz muszą w święta i nocą korzystać z takich punktów w Nysie i Prudniku. Powodem takiego stanu jest brak lekarzy w Głuchołazach.

Chociaż nocną i świąteczną opiekę medyczną finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia, to w powiecie nyskim kontrakt na to zadanie ma ZOZ w Nysie. Jako podwykonawcę zatrudnia firmę „Optima Medycyna” z Prudnika. Ta prowadziła dwie nocne przychodnie w Nysie na ul. Ogrodowej oraz w Głuchołazach na Rynku (w budynku przychodni Medicus). Prezes „Optimy” Adam Szlęzak  tłumaczy, że firma zrobiła wszystko, co mogła, aby swiadczyć usługi w Głuchołazach tak długo, jak było to możliwe. Wyjaśnia, że ci, którzy pracowali dotychczas, nie chcą przedłużyć umowy (głównie dlatego, że przeszli już na emerytury). A chętnych młodych lekarzy też nie widać.

Zbulwersowani mieszkańcy Głuchołaz podczas otwarcia tężni wyrazili swoją opinię na ten temat w rozmowie ze starostą Czesławem Biłobranem. Ten tłumaczył, że że nie odpowiada za organizację tej części opieki zdrowotnej. Jest jednak światełko w tunelu. Dyrektor głuchołaskiego szpitala Artur Grychowski deklaruje bowiem, że w nagłych przypadkach osoby chore będą mogły zgłaszać się na izbę przyjęć szpitala św. Józefa przy ul. Skłodowskiej. Dodatkowo pielęgniarki mają wykonywać zastrzyki osobom ze skierowaniami.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 163

Reklama

Reklama

 

 

Reklamy

Facebook