Prudnik24

CBA w DPS-ie. Na…życzenie DPS-u.

CBA w DPS-ie. Na…życzenie DPS-u.
Sierpień 06
12:04 2018

Centralne Biuro Antykorupcyjne ma przeszkolić pracowników DPS-u. Szkolenia odbędą się na wniosek dyrektora placówki Tomasza Szurmaka.

Przypomnijmy, że instytucja ma nowego dyrektora po tym, jak po dużej aferze finansowej (polegającej m.in. na zawyżaniu faktur za produkty spożywcze) zmieniła się dyrekcja DPS-u. Od teraz standardy mają być jak najwyższe. Stąd pomysł na szkolenia. Choć opisująca sprawę „Nowa Trybuna Opolska” zaznacza, że „pytani o komentarz inni urzędnicy anonimowo pukają się w głowę” (argumentując, że przy okazji szkoleń CBA może zechcieć przeprowadzić kontrolę), to jednak Tadeusz Szurmak podkreśla, ze nie ma niczego do ukrycia.

– Wdrożenie strategii antykorupcyjnej wiąże się z transparentnością i uczciwością. Zwróciłem się pisemnie do dyrektora delegatury CBA we Wrocławiu z prośbą o przeprowadzenie certyfikowanego szkolenia antykorupcyjnego wszystkich pracowników DPS. Podniesie to wiedzę i uwrażliwi, co jest korupcją, a co nie jest, co jest podarunkiem. Takie szkolenie poprawi jakość pracy z dostawcami różnych produktów m.in. leków. Chcemy być tak, jak żona Cezara. – opisywał na antenie „Radia Opole”.

– Warto zastanowić się, czy takie szkolenie byłoby potrzebne w innych placówka m.in. w starostwie. Inicjatywa cenna, chociaż nie jestem do końca przekonany, czy w kontekście szczegółów pracy tej jednostki. Temat jest do przemyśleń. W przyszłości rozważymy możliwość takiego szkolenia dla pozostałych szefów jednostek i kluczowych pracowników. – mówi z kolei starosta Radosław Roszkowski.

Nadmieńmy, że delegatura CBA we Wrocławiu, do której została skierowana prośba o szkolenia, odpisała, że przeprowadzi je we wrześniu. Jak podaje „NTO” w latach 2012 – 2015 CBA przeszkoliło w ramach swojego programu 30 tysięcy polskich urzędników. Natomiast ilość śledztw antykorupcyjnych rośnie.

Maciej Dobrzański

Brak komentarzy

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 140

Reklama

Reklama

 

 

 

 

 

Reklamy

Facebook