Prudnik24

Sprzęt do poszukiwania zaginionych dla prudnickiej policji

Sprzęt do poszukiwania zaginionych dla prudnickiej policji
Wrzesień 01
16:20 2018

Wczoraj w prudnickim starostwie odbyło się przekazanie specjalistycznego sprzętu do poszukiwań osób zaginionych. Sprzęt został zakupiony w ramach polsko – czeskiego projektu „Zintensyfikowanie bezpieczeństwa na pograniczu polsko – czeskim. Jak informuje policja, głównym celem projektu jest zacieśnienie współpracy pomiędzy służbami ratowniczymi z Polski i Czech oraz poprawa bezpieczeństwa na pograniczu.

– Prudniccy policjanci zostali doposażeni w kamery termowizyjne, lokalizatory, nadajniki GPS, gogle noktowizyjne, a także namiot oraz agregat prądotwórczy. – informuje naszą gazetę rzecznik prudnickiej policji mł. asp. Andrzej Spyrka.

Sprzęt na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku podinsp. Krzysztofa Urbana przekazał starosta Radosław Roszkowski.

– Wartość tych przedmiotów wynosi ponad 30 000 złotych. – nadmienia nasz rozmówca.

Użyczony sprzęt będzie wykorzystywany przez prudnickich policjantów w codziennej służbie i niewątpliwie poprawi skuteczność działań w trakcie poszukiwań osób, a także przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa na pograniczu polsko – czeskim.

Brak komentarzy

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 143

Reklama

Reklama

 

 

 

 

 

Reklamy

Facebook