Prudnik24

Wybił szybę w aucie. Zauważył to policjant z Prudnika

Wybił szybę w aucie. Zauważył to policjant z Prudnika
04 września
11:47 2018

22-latek rozbił czołową szybę w zaparkowanym pojeździe. Młody mężczyzna został zatrzymany dzięki czujności policjanta będącego po służbie.

Do zdarzenia doszło dziś w centrum Nysy przed godziną 4:00 w nocy. Będący po służbie asp. Tomasz Kukułka z Policja Prudnik oraz jego kolega – na co dzień żołnierz z brzeskiej jednostki wojskowej – zauważyli młodego mężczyznę, który uszkodził szybę czołową w zaparkowanym pojeździe. Gdy sprawca zorientował się, że został zauważony, zaczął uciekać i schował się w pobliskim lokalu.

– Mundurowi pobiegli za mężczyzną, w międzyczasie powiadamiając dyżurnego policji w Nysie, który na miejsce skierował policyjny patrol. Kiedy po pewnym czasie nieświadomy niczego mężczyzna wyszedł z lokalu, tam czekali już na niego umundurowani funkcjonariusze. – relacjonuje mł. asp. Andrzej Spyrka z KPP Prudnik.

Mężczyzna ten został zatrzymany. Wandalem okazał się 22-letni mieszkaniec powiatu nyskiego. W chwili zdarzenia miał prawie 2 promile alkoholu. Pokrzywdzony swoje straty wycenił na blisko 2 000 złotych.

22-latek usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia. Za takie przestępstwo grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Gazeta Prudnik24 – numer 183

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook