Prudnik24

Za kilka dni otwarcie mostu na ul. Batorego

Za kilka dni otwarcie mostu na ul. Batorego
Wrzesień 11
16:04 2018

Bardzo sprawnie przebiega budowa nowego mostu na ul. Batorego. Obiekt, który będzie wyglądał dokadnie tak samo, jak jego poprzednik z XIX wieku, ma zostać otwarty około 14 września. Na razie będzie przejezdny okresowo.

Całkowitą przejezdność obiekt ma osiągnąć na przełomie października i listopada, wtedy też rozebrany zostanie mosty tymczasowy na styku ulic Chrobrego i Kochanowskiego.

Jak informuje Wojciech Krajewski – naczelnik Wydziału Mostów GDDKiA w Opolu, po 14 września w obrębie mostu nadal będą prowadzone prace i można spodziewać się, że wystapią okresowe utrudnienia w ruchu.

– Od tego momentu planujemy stopniowe przywracanie pierwotnej organizacji ruchu i likwidację dróg objazdowych – zapowiada Krajewski.

Przebudowa mostu na ul. Batorego trwa od 24 kwietnia. Choć korki nie są tak uciążliwe, jak można się tego było spodziewać, to jednak przywrócenie normalnego ruchu w mieście z pewnością wiązać się będzie z oszczędnościami kierowców związanymi z wydatkami na paliwo. Pracami remontowamymi zajmuje się firma Himmel i Popesch z Opola. Koszt robót to 7,6 mln. zł.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 165

Reklama

Reklama

Reklama

 

 

Facebook