Prudnik24

Ruszyła jesienna ramówka TVP3 Opole

Ruszyła jesienna ramówka TVP3 Opole
Wrzesień 13
20:23 2018

Na nową ramówkę składa się m.in. rekordowa w historii opolskiego ośrodka TVP liczba 5 serwisów informacyjnych. Poza tym telewizja może produkować swoje programy w jakości HD. Dodatkowo – modernizuje swoją flotę.

Kurier Opolski od poniedziałku do piątku będzie wyświetlany aż pięć razy. (7:30, 12:30, 14:30, 18:30 i 21). Do tego, obok porannego „O!poranku” pojawi się prognoza pogody.

Jesienią TVP3 Opole wyemituje premierowy sezon serialu „Ognista rota”. To pierwsza taka produkcja regionalna zakrojona na dużą skalę. Twórcy serii pokażą w niej wyzwania z jakimi mierzą się opolscy strażacy. Będzie też o polityce –  program „Tanie obietnice. Drogie inwestycje” ma rozliczać samorządowców z obietnic wyborczych składanych cztery lata temu. Pod lupę wzięci zostaną wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast.

Na stałe do ramówki wszedł też program promujący czytelnictwo – mowa o formacie „Zakładka” realizowanym we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Opolu a także Miejską Biblioteką Publiczną w Brzegu. Po wakacyjnej przerwie na antenę wracają „Strefa Kultury”, „AgroKurier”, „Oblicza wiary”, magazyn reportażystów „Ludzie. Sprawy. Historie”, „Za kierownicą” i „Studencki kwadrans”. Od poniedziałku do piątku po głównym wydaniu Kuriera Opolskiego emitowany będzie też „Sport Opolski” a w niedzielę „Sport Opolski Extra”. W planach są transmisje spotkań KPR Gwardii Opole w Pucharze EHF, a także cykl dokumentalny „Złote Chwile Opolskiego Sportu” z sylwetkami wybitnych sportowców regionu.

Dodatkowo w każdą niedzielę o 9:00 TVP3 Opole transmituje Mszę Świętą z Opolskiej Katedry (3 razy w miesiącu) oraz wybranych kościołów na Opolszczyźnie (raz w miesiącu). TVP3 Opole stawia też na produkcje filmowe. – Już na 30 września planowana jest premiera dokumentu „Pontifex” przy mecenacie Energetyki Cieplnej Opolszczyzny. Obraz ten przedstawia sylwetkę arcybiskupa Alfonsa Nossola. Będzie to już druga, po „Kredowym Spadku” w reżyserii Macieja Marcińskiego, premiera dokumentalna tego roku. – mówi naszej gazecie dyrektor stacji Mateusz Magdziarz.

Gazeta Prudnik24 – numer 167

Reklama

Reklama

Reklama

 

 

 

 

 

 

Facebook