Prudnik24

Zjednoczona Prawica wskazała Teresę Barańską

Zjednoczona Prawica wskazała Teresę Barańską
Wrzesień 13
20:08 2018

„Rozwój Prudnika, a nie stagnacja” – pod takim hasłem ruszyła we wtorek 4 września kampania wyborcza Teresy Barańskiej. O tym, że to właśnie ona będzie kandydatem PiS-u na burmistrza Prudnika poinformowała podczas konferencji prasowej poseł Katarzyna Czochara.

Na wstępie poseł Czochara podkreśliła, że wbrew plotkom, Teresa Barańska jest mieszkanką Prudnika. Dodajmy, że kandydatka Zjednoczonej Prawicy na co dzień pełni funkcję zastępcy dyrektora Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie.

Teresa Barańska w wystąpieniu skupiła się na kolejnych punktach swojego programu. Zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, będzie czynić starania o budowę nowego mostu w Prudniku ze środków państwa (program „Mosty dla Regionów”). Jak podkreślała, rząd przeczył na ten cel 2,3 mld. zł.  Natępnym krokiem byłaby budowa obwodnicy wschodniej miasta. Jako źródło finansowania Barańska wskazała rządowy program budowy dróg krajowych. Kandydatka chce też remontować drogi lokalne, budować nowe chodniki wraz z oświetleniem (zwłaszcza na ul. Kościuszki w kierunku Łąki Prudnickiej), a także rozwiązać problem braku parkingów na ul. Chrobrego i Szkolnej. Wyjawiła też, że ma zamiar maksymalnie wykorzystać możliwości programu 500 plus.

– Widząc ukryte możliwości Prudnika i nie oglądają się tylko na rząd, występuję z inicjatywą stworzenia gminnego programu skierowanego do młodych mieszkańców, dzięki któremu będą oni mogli skorzystać z preferencyjnego wykupu działek budowlanych. Będę też zabiegała o remonty istniejących kamienic z dofinansowania przysługującego obiektom zabytkowym. – mówiła Teresa Barańska.

Odnosząc się do kwestii przedsiębiorczości zapowiedziała stworzenie czytelnego systemu ulg podatkowych, jak np. zwolnienia od podatku od nieruchomości.  Wyraziła gotowość rozmów z przedsiębiorcami oraz nawiązania współpracy z firmami z Czech.

Oferta Barańskiej dotycząca rolnictwa, to poprawa dróg transportu rolnego, czy stworzenie warunków do sprzedaży bezpośredniej produktów rolniczych i ekologicznych. Kandydatka PiS-u zamierza ponadto przyczynić się do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków i wymiany kotłów grzewczych. W dziedzienie oświaty także padło wiele zapowiedzi – m.in. wprowadzenie darmowego szerokopasmowego internetu dla szkół, czy zwiększenie godzin prac higienistki. Teresa Barańska podkreślała, że będzie wspierać aktywizację osób niepełnosprawnych poprzez zatrudnianie w urzędach i innych podmiotach należących do Gminy Prudnik. Poruszono też temat sportu. Tu padła deklaracja remontu stadionu Pogoni Prudnik oraz budowy nowych ścieżek rowerowych i boisk na terenach wiejskich.  Na koniec kandydatka skupiła się na bezpieczeństwie. Wymieniła potrzebę przeznaczenia środków na dodatkowe patrole policji, wymianę zużytego sprzętu strażackiego oraz rozbudowę monitoringu i stworzenie programu pomocy prawnej dla rodzin.

Do głosownia na Teresę Barańską zachęcał obecny na konferencji senator PiS Jerzy Czerwiński. Wyraził opinię, że ta będzie mogła jako burmistrz wesprzeć się rządowymi środkami, o co będzie łatwiej w sytuacji, gdy pochodzi z tej samej opcji politycznej, co rząd w Warszawie. Skrytykował przy tym burmistrza Franciszka Fejdycha.

– Przez wiele lat burmistrz miał za soba poparcie władz wojewódzkich, które dzielą środki europejskie i do tego poparcie rządowe. Jakie były tego efekty, widzicie państwo sami. – ocenił Jerzy Czerwiński.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 157

Reklama

Reklama

 

 

 

 

 

 

Reklamy

Facebook