Prudnik24

Kamieniczki na ul. Zamkowej sprzedane

Kamieniczki na ul. Zamkowej sprzedane
18 września
21:40 2018

Zabytkowe kamieniczki, w których jeszcze kilka lat temu mieściła się Bibilioteka Publiczna, są już w prywatnych rękach. Do tej pory były wystawione na sprzedaż, ale nie znaleźli się chętni na ich zakup. Ostatecznie gmina Prudnik sprzedała je za 454,5 tys. zł.

O sprzedaży barokowych budynków poinformował podczas sierpniowej sesji Rady Miejskiej burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych. Jak zaznaczył szef gminy, w tranzakcji użyto 10% bonifikaty mającej związek z zabytkowym charakterem obiektu.

Nowy właściciel chce zaadoptować górne kondygnacje budnków na mieszkania, z kole na dole miałyby się znaleźc lokale usługowe. A więc – byłoby to odtworzenie sytuacji sprzed 1945 roku, choć wtedy każda z kamienic miała osobnego właściciela.

Burmistrz Franciszek Fejdych wyraził przypuszczenie, że nabywca kamienic ma kogoś, kto jest zainteresowany obiektami usługowymi.

– Inwestor zapowiada, że chce zrobić to szybko, żeby to nie stało. – mówił burmistrz, dodając, że nowy właściciel nie jest zianteresowany lokatą kapitału, ale stworzeniem czegoś, co będzie mu przynosiło zyski. Do sprawy powrócimy.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 203

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

Facebook