Prudnik24

Głuchołazy: czterech kandydatów na burmistrza

Głuchołazy: czterech kandydatów na burmistrza
Wrzesień 24
14:26 2018

Cztery osoby zgłosiły swój akces w wyborach na stanowisko szefa gminy. 

Taka liczba kandydatów wynika z faktu, że PSL i Forum Samorządowe raczej nie wystawią swoich kandydatów.

A kim są ci czterej wcześniej wspomniani?

Walczyć o reelekcję zamierza obecny burmistrz Edward Szupryczyński, a pomóc ma mu w tym szeroki front wyborczy złożony z lokalnej koalicji PO i Nowoczesnej.  Kandydatem SLD będzie z kolei Ewa Chabasińska. SLD ma też zamiar wystawić swoich kandydatów na radnych.  Z kolei PiS zamierza – jak nieoficjalnie podaje glucholazyonline.com.pl – postawić na dotychczasowego radnego Jerzego Wojnarowskiego, krytyka poczynań Edwarda Szupryczyńskiego. „Walki na słowa, utarczki a czasami, przyprawiające o śmiech, wzajemne złośliwości są powszednie na sesjach Rady Miejskiej. (…)   Wojnarowski znany jest m. in. z walki o progi zwalniające (podrzucające) na ul. Andersa, czy też z chęci odebrania pieniędzy na promocję gminy dla koszykarek. Jest jednym z najaktywniejszych z radnych.” – czytamy o kandydacie na portalu glucholazyonline.com.pl”.

Swojego kandydata zamierza wystawić też ugrupowanie Pawła Kukiza. Zostało to już oficjalnie ogłoszone. Mowa o Grzegorzu Ptaku, którego rekomenduje m.in. poseł Kukiz’15 Paweł Grabowski.

W Głuchołazach nie wystartowały zatem komitety niepowiązane z największymi partiami politycznymi. Spowodowane jest to zapewne nowymi zasadami wyboru, które zlikwidowały JOW-y w gminach mniejszych niż 20 tysięcy mieszkańców. Jeszcze cztery lata temu każdy mógł zgłosić jednoosobowy komitet wyborczy, w ramach którego zgłaszający mógł startować w wybranym przez siebie okręgu wyborczym.

 

1 komentarz

  1. miał być złoty róg został sznur
    miał być złoty róg został sznur Wrzesień 29, 15:21

    Wszyscy siebie warci gryzą się o ochłapy a wróg u bram

    Reply to this comment

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 146

Reklama

Reklama

 

 

 

 

Reklamy

Facebook