Prudnik24

Basen otwarty!

Basen otwarty!
Wrzesień 29
20:57 2018

Dziś o godzinie 12 otwarto nowy kryty prudnicki basen. „Sójka” – bo tak własnie nazwano pływalnię – znajduje się na Jesionowym Wzgórzu w pobliżu szkoły na ul. Podgórnej. 

Duży basen, brodzik dla niemowlaków i dzieci, jacuzzi, sauna – to atrakcje, z których będą mogli skorzystać użytkownicy „Sójki”. Jeśli chodzi o parametry głównego zbiornika, przypomnijmy, że niecka pływalni ma wielkość 25/12,5 m.  Obiekt będzie dostępny zarówno dla uczniów pobliskiej szkoły i przedszkola, a także dla mieszkańców Prudnika.

Przemówienie na okoliczność otwarcia wygłosił burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych. Szef gminy przypomniał, że decyzję o budowie basenu podjęła rada gminy pracująca w latach 2010-2014. Burmistrz podkreślał, że ustalenia rady poprzedziły konsultacje – m.in. społeczne, czy też z prudnicką Radą Biznesu. Były szampan, okazjonalne przecięcie wstęgi i brawa. Przybyli liczni goście, nie tylko mieszkańcy miasta, ale również radni i szefowie gminnych spółek. Basen oglądał też starosta Radosław Roszkowski.  Nie mogło zabraknąć przedstawicieli OSiR-u – m.in. dyrektora tej instytucji Marka Krajewskiego i Aliny Foryś. Kluczowym momentem otwarcia obiektu, obok wspomnianego już przecięcia wstęgi, był skok do wody, jaki z murku wykonał Franciszek Fejdych. Woda musiała przypaść mu do gustu, bo szef gminy „zrobił” kilka odległości krytą żabką.

Basen to nie jedyna nowość na sportowej mapie naszego miasta. W tym samym kompleksie sportowym zlokalizowano też halę sportową przystosowaną do gry w piłkę nożną i koszykówkę.

Przypomnijmy, że budowa basenu ruszyła w 2013 roku. Koszt hali i pływalni to blisko 11,8 mln złotych. Z tego niemal 3,6 mln wyniosło dofinansowanie Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Szacowany roczny koszt utrzymania kompleksu sportowego to 900 tys. zł.

Tymczasem stary kryty prudnicki basen na ul. Parkowej nie spełnia już wymogów technicznych. Burmistrz planuje, by funkcjonował jako miejsce rehabilitacji ruchowej. Do tego tematu powrócimy.

Cennik nowego basenu znajduje się pod linkiem: http://osirprudnik.pl/39/6/cennik-i-oferty-specjalne.html

Maciej Dobrzański

1 komentarz

  1. mystaman
    mystaman Wrzesień 30, 18:43

    „…. – Zanim to się wydarzyło, było mnóstwo konsultacji, mnóstwo dyskusji, spotkania z Radą Biznesu, z młodzieżą, z radnymi, dyskusje, czy to ma być tylko basen pływacki, czy jednak przy tym basenie ma być trochę atrakcji dla najmłodszych, dla tych, którzy nie pływają ….” i stąd powstał basen na którym dziec z pobliskiej szkoły oraz najmłodsi mieszkańcy naszego miasta nie mogą uczyć się pływać, gdyż brak jest niecki dla dzieci 🙂 Teraz Pan Burmistrz ogłosił, że jeden tor zostanie dostosowany dla dzieci poprzez zmianę głębokości dna (bardzo to doceniamy – tylko dlaczego tak późno!!!!). Basen został zaprojektowany przez emerytów dla emerytów a o najmłodszych zapomniano … a może to młodzież zapomniała, która brała czynny udział w konsultacjach społecznych. Mamy naprawdę wspaniałą młodzież, która potrafi tylko obsługiwać telefony komórkowe i przeklinać co słychać na co dzień na tym pięknym kompleksie sportowym …. bez słowa kur…a nie potrafią się wypowiedzieć!!!! Szczególnie pozdrawiam roszczeniową młodzież z ROLNIKA dzięki której dzieci ze szkoły nr 1 cisną się w byłym niegdyś przedszkolu.

    Reply to this comment

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 149

Reklama

Reklama

 

 

 

 

 

Reklamy

Facebook