Prudnik24

Nie żyje starosta Józef Kozina

Nie żyje starosta Józef Kozina
12 listopada
14:44 2018

Dziś w nocy po długiej chorobie, w wieku 57 lat zmarł starosta głubczycki Józef Kozina. Kierował on powiatem przez trzy kadencje. I wiele wskazuje na to, że mogło być tak nadal, wszak starosta zdobył w minionych wyborach mandat radnego. 

W swojej karierze pełnił m.in. funkcję wiceburmistrza Kietrza. W tym roku otrzymał honorową statuetkę Związku Powiatów Polskich oraz tytuł „Samorządowiec 20-lecia”. Jak podaje „NTO”, w ostatnich miesiącach starosta walczył z chorobą nowotworową.

„(…) Uczciwy i przyzwoity człowiek, wspaniały kolega, wzór dla wielu młodszych samorządowców ( w tym dla mnie) – o wiele za szybko zniknąłeś z naszego życia- żal, smutek i złość ale też wieczna pamięć – zakończyłeś swą kolejną kadencję starosty głubczyckiego dosłownie i w przenośni- spoczywaj w spokoju Przyjacielu” – napisał na swoim Facebooku Daniel Palimąka, członek zarządu powiatu nyskiego.

„Nie mogę w to uwierzyć tak jak pewnie bardzo dużo Twoich znajomych i przyjaciół.” – skomentował dyrektor głubczyckiego domu kultury, Zbigniew Ziółko.

„W naszej pamięci pozostanie jako wspaniały człowiek, pełen ciepła i energii. Rodzinie i bliskim Starosty Józefa Koziny składamy wyrazy głębokiego i szczerego współczucia.” – czytamy na stronie głubczyckiego powiatu.

Gazeta Prudnik24 – numer 183

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook