Prudnik24

Wzruszający moment

Wzruszający moment
30 listopada
12:10 2018

27 listopada 2018 r.,  po 15 latach od momentu nadania szkole imienia Wandy Chotomskiej,   Ośrodkowi Szkolno – Wychowawczemu  w Głogówku nadano sztandar. Dla uczniów i pracowników był to szczególny i wzruszający moment. Pięknie wpisał się w obchody 100-lecia Niepodległości Polski.              

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele Parafialnym w Głogówku. Tam w asyście zaproszonych gości m.in. przedstawicieli władz Miasta i Gminy Głogówek, służb mundurowych, emerytowanych pracowników szkoły   oraz pocztów sztandarowych innych szkół i Bractwa Strzeleckiego został poświęcony sztandar Ośrodka. Następnie przy dźwiękach orkiestry dętej Glogovia Brass wszyscy uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta do Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i powitaniu gości  rozpoczęła się główna część uroczystości.

Dyrektor ośrodka pan Marek Muszyński przejął sztandar z rąk pocztu sztandarowego składającego się z przedstawicieli Rady Rodziców Ośrodka  i uroczyście przekazał go  uczniowskiemu pocztowi sztandarowemu. Tej chwili towarzyszyły słowa zobowiązania do sumiennego strzeżenia symbolu tradycji szkoły i spełniania obowiązków ucznia. Następnie zaprezentowano sztandar, na którego awersie w kolorze szafirowym znalazło się logo ośrodka przedstawiające Jacka i Agatkę oraz nazwa szkoły, natomiast rewers, w kolorze czerwonym wypełniło godło Rzeczpospolitej Polskiej i znamienne słowa: „Bóg, Honor, Ojczyzna”.

Kolejny ważny moment uroczystości stanowiło ślubowanie uczniów ośrodka, po którym zabrali głos zaproszeni goście wśród nich vice kurator Oświaty pan Artur Zapała, zastępca burmistrza Głogówka – pan Sebastian Gerstenberg oraz dyrektorzy szkół i przedszkoli z terenu miasta i gminy.

Podczas  uroczystości swoją premierę miał hymn szkoły, który powstał specjalnie z tej okazji.

Następnie poczty sztandarowe wraz z gośćmi udały się do budynku ośrodka, gdzie w gablocie został umieszczony sztandar. Tym akcentem zakończono uroczystość nadania sztandaru Ośrodkowi Szkolno – Wychowawczemu w Głogówku.

Marek Muszyński

Gazeta Prudnik24 – numer 203

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

Facebook