Prudnik24

Budowa zakładu karnego w Prudniku. Jest nowa inicjatywa

Budowa zakładu karnego w Prudniku. Jest nowa inicjatywa
Listopad 30
23:05 2018

Starosta prudnicki Radosław Roszkowski właśnie poinformował, że wespół z burmistrzem Prudnika Grzegorzem Zawiślakiem i posłem Pawłem Grabowskim rozmawiali dziś o budowie w Prudniku zakładu karnego. Wszyscy oni – a także zarząd powiatu – mówią tej inicjatywie „tak”.

Wpis starosty na Facebooku:

Bez konferencji prasowej informuję, iż działając w porozumieniu z Radą i Zarządem Powiatu odbyłem dziś rozmowy z Posłem na Sejm RP Pawłem Grabowskim i Burmistrzem Prudnika Grzegorzem Zawiślakiem, których celem było pozyskanie „sojuszników” dla inicjatywy budowy w Prudniku ZAKŁADU KARNEGO. O działania w tym zakresie zwrócili się do Powiatu funkcjonariusze i pracownicy Aresztu Śledczego w Prudniku, który od grudnia br. zostaje włączony w struktury Zakładu Karnego w Nysie, tracąc autonomię. Odpowiedź Pana Posła i Pana Burmistrza była na TAK. Czas zapytać ministerstwo o możliwość weryfikacji planów i mieszkańców o akceptację pomysłu.

Na zdjęciu prudnicki areszt śledczy

3 komentarze

 1. Rak
  Rak Grudzień 03, 18:20

  Dobra pomysł jest sporo miejsca w rejonie stawów niemyslowickich po wyburzeniu zakładu produkcji podkładów kolejowych ,byłego placu buraczanego i składu drewna. Miejsce zdala od zabudowań i nikomu nie będzie przeszkadzać ta lokalizacja.
  Co do potrzeby nowych inwestycji w Prudniku nikomu nie trzeba mówić., Prudnik z każdym rokiem traci coraz więcej instytucji o znaczeniu publicznym. Ze szkolnictwa tez wiele nie zostało. Może tak spróbować utworzyć oddział Lekarski w prudnickim Medyku. Staże można odbywać w prudnickim szpitalu, nic tak nie rozkręca handlu, wynajmu mieszkań jak studenci.
  Mam nadzieje, że oprócz planowanego nowego zakładu produkcyjnego powstanie również centrum handlowe na obiektach byłego Froteksu są duże szanse.

  Reply to this comment
 2. Chłop
  Chłop Grudzień 02, 23:37

  Ja osobiście jestem na NIE. Moim zdanie m należałby wybudować dość pokaźny nowy szpital i uruchomić w nim jakąś konkretną specjalizację! Bez szpitala Prudnik wkrótce stanie się wioską podległą pod NYSĘ co już powoli widzimy. Filializacjia prudnickiego aresztu wobec zakłady karnego w Nysie to nie był przecież początek marginalizacji naszego Prudnika. Wszyscy dobrze pamiętamy, że Prudnicka Policja miała komisariat w Głuchołazach oraz Posterunek w Pokrzywnej oraz w Lubrzy. Nysa wchłania nas i jeżeli nic nie zrobimy w tym kierunku to będziemy filią Nysy w wielu aspektach. Zobaczcie jak Nysa w piękny sposób zniszczyła Pokrzywą! Dziś ten urokliwy staw w Pokrzywnej to getto gór opawskich otoczone betonowym murem na które z bólem serca patrzy starsze pokolenie Prudnika i nie tylko starsze.
  Prudniczanie są na Nie nawet kosztem utraty zysku 500 tyś z podatku dla Miasta Prudnik.Nie chcemy tu pięknych hoteli dla kryminalistów.A pozs tym przydałaby się galeria która tak jak dekada w Nysie utworzy 600 miejsc pracy i 2 mln zysku z podatku dla miasta.

  Reply to this comment
 3. Tak se.
  Tak se. Grudzień 01, 18:03

  Po co ?
  Przywrócić karę śmierci.

  Reply to this comment

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 154

Reklama

Reklama

 

 

 

 

 

 

Reklamy

Facebook