Prudnik24

Bartek Przedwojewski na ustach całego świata

Bartek Przedwojewski na ustach całego świata
Styczeń 20
13:55 2019

Zawsze daj ludziom trochę swojej energii! Bartłomiej Przedwojewski dobrze to zrozumiał! – podkreślają dziennikarze zajmujący się maratonami górskimi.I prezentują krótki film, oddający wiele.

Światu został ujawniony w 2018 roku poprzez udział w Golden Trail Series. Skończył na 5 miejscu w klasyfikacji ogólnej. Ale w południowej Afryce nie miał sobie równych. Polak nie tylko zameldował się pierwszy na mecie, prowadząc niemal od startu do mety, ale również zanotował potężną przewagę nad drugim zawodnikiem i pobił rekord trasy około 15 minut! Dotychczasowy rekord należał do Marca Lauensteina i wynosił 3:54:52.

„To sensacja na miarę zdobycia przez Greków mistrzostwa Europy w piłce nożnej w 2004 r. – pisali komentatorzy. Różnica jest taka, że Przedwojewski osiągnął swój sukces w fantastycznym stylu, w przeciwieństwie do Greków.” Polak ukończył maratoński dystans z 2600 m sumy przewyższeń w czasie 3:40:48. Drugi na mecie Marc Lauenstein ze Szwajcarii finiszował po 3:50:22 i powiedział, że jest zszokowany występem Polaka. Szwajcar stracił do Przedwojewskiego… 10 minut!

Na prezentowanym filmie podczas biegów górskich w Zegama był 3. To prestiżowy bieg. Z niewielkiego miasteczka Zegama (296m npm), gdzie znajduje się start i meta, zawodnicy wbiegają na cztery najwyższe szczyty Kraju Basków. Najwyższy punktem znajdującym się na na trasie jest szczyt Aketegi o wysokości 1551 metrów n.p.m. Teoretycznie nie robi to na nas żadnego wrażenia, niemniej jednak większość część trasy przebiega po bardzo trudnym technicznie terenie. Na trasie liczącej idealne 42 km 195 metrów zawodnicy mają do pokonania 2736 metrów w górę. Całkowita suma przewyższeń wynosi 5 472m.

Za: glucholazyonline.com

Gazeta Prudnik24 – numer 167

Reklama

 

Reklama

Reklama

 

 

 

 

 

Facebook